Uncategorized

Пленка карбон

18.02.2015

Як забронювати фари

Багато чули про те, що фари автомобіля можна бронювати, але далеко не всі знають що це за процес, навіщо він потрібен і як його провести своїми руками. Мова йде про захист фар від випадкових попадань каменів, подряпин від гілок і тому подібних проблем. Звичайно, від серйозного удару таке бронювання не зможе захистити, але навіть якщо в фару потрапить більш великий камінь і фара все-таки розіб’ється, бронювання допоможе утримати осколкам фари форму і машиною можна буде якийсь час користуватися, поки власник не знайде підходящу заміну.

Зміст

Як проводиться бронювання фар

Пленка карбон

Бронювання фар чимось схоже на бронювання самого автомобіля, однак для бронювання фар використовуються принципово інші матеріали. Найчастіше для бронювання оптики використовують різні щільні плівки, які акуратно наклеюються поверх лінзи. Це дозволяє захистити саму фару, оптику й електроніку від випадкових попадань каменів, подряпин і навіть несильних ударів. Найчастіше бронювання фар проводиться на дорогих іномарках, вартість ламп яких досить дорога.

Від чого може захистити бронювання фар? Краш тест захисної плівки на прикладі скла автомобіля:

Раніше захист фар являла собою спеціальні решітки, які хоч і могли захистити фару від пошкодження великим каменем, але не могли захистити її від дрібного пилу або зовсім дрібних камінчиків. Більше того — решітка ніяк не могла допомогти водієві, якщо фара все ж розбивалася і доводилося їхати на СТО для того, щоб встановлювати нову фару, або чекати, поки необхідні запчастини привезуть.

Важливим моментом є і те, що такі сітки дуже сильно псували зовнішній вигляд автомобіля, так що якщо у вас стоїть вибір між установкою грат і бронюванням фар автомобіля за допомогою плівки, вибір очевидний.

Пленка карбон

Чому саме захисні плівки

Самі захисні плівки, не відрізняються особливою міцністю. Однак, завдяки розподілу енергії під час удару випадково вилетів з-під коліс автомобіля, що їде попереду каменем, фара не тільки може залишитися цілою, але навіть не отримати ніяких видимих пошкоджень. Найчастіше для бронювання фар автомобіля використовуються плівки товщиною від 0.6 до 2 мм.

Поліуретанові плівки

Поліуретанові плівки, хоч і менш поширені, однак так само використовуються для бронювання автомобілів. Вони, по-перше, дорожче вінілових, а по-друге використовуються в тих випадках, коли потрібно бронювати складні за формою фари. Сам процес бронювання практично не відрізняється від наклейок вінілових плівок, так що розглядати окремо обидва види бронювання не варто.

Бронювання фар плівкою без підкладки

Переваги вінілової плівки перед поліуретановою

Вінілові плівки більш популярні, ніж поліуретанові не тільки з-за своєї ціни, але і завдяки їх прозорості. Світлопропускання вінілових плівок становить від 97 до 99%, так що броньовані фара буде світити майже так само, як і до покриття плівкою.

Більше того — вінілові плівки набагато легше тягнуться і в домашніх умовах з ними працювати набагато легше, так можна заощадити значну суму грошей, яку довелося б витратити в тюнінг-ательє.

Що знадобиться для бронювання фар

  • Обрана плівка
  • Фен (промисловий або побутовий)
  • Шпатель або гумовий валик
  • Суха чиста ганчірка
  • Рідина для знежирення
  • Ножиці або канцелярський ніж;

Вибираємо плівку

При виборі плівки потрібно враховувати матеріал, з якого виготовлена сама фара

Замовити: вінілові плівки.

Також ви можете прочитати