тонування

Знімна тонування своїми руками

17.02.2015

Знімна тонування своїми руками

Знімна тонування своїми руками Тонування автомобілів виконує кілька функцій, насамперед це практичність. Салон вашого автомобіля буде менше грітися і вигоряти на сонці, якщо на його стеклах є тонування. Крім того, салон буде прихований від сторонніх очей, в результаті залишені в автомобілі речі будуть менше привертати увагу сторонніх. Друге це естетика, адже з темними тонованими стеклами автомобіль виглядає більш ефектно. Ну і в кінці кінців певний статус, на жаль в нашій країні привілей мати тонування на передніх стеклах і не нести за це покарання, якщо навіть не дотримані вимоги до пропускання світла (за фактом жодна з тонувань ці вимоги не проходить) часом ставиться до автомобілів високих державних осіб. Що ж робити, якщо хочеться мати тонування на передніх стеклах, але абсолютно немає бажання вислуховувати лікнепи від ГИБДД і тим більше зривати тонувальну плівку для усунення відхилень, у разі їх виявлення, з якими продовжувати подальший рух за правилами дорожнього руху на справжній момент припустиме тільки після оформлення штрафу?

Такою альтернативою може стати знімна тонування, яка легко встановлюється і легко знімається, при цьому володіє всіма перерахованими вище достоїнствами. Відразу щоб не кривити душею скажімо. що відмінності все ж є. Знімна тонування на стеклах все ж деколи виглядає не рівномірно, але наскільки це буде помітно для вас, залежить від якості її виготовлення і ваших особистих суб’єктивних відчуттів.

Про нормативних документах на тонування.

Закон про тонування ГОСТ 5727-88 якщо подивитися розроблений аж у далекому 88 році минулого століття і прийнятий до виконання в 1990 році. За нього світлопропускання стекол, що забезпечують видимість для водія, має бути не менше:

75% для вітрових стекол;

70% — для стекол, що не є вітровими, що входять у нормативне поле огляду. фактично для передніх бічних.

Світлопропускання інших не вітрових стекол не нормується. Крім того вітрові скла, пофарбовані і тоновані, не повинні спотворювати правильне сприйняття білого, жовтого, червоного, зеленого та блакитного кольорів.

На лобовому склі допускається затемнена або непрозора смуга шириною не більше 14см від верхнього краю лобового скла. Дзеркальна тонування теж досить спірний момент. Безпосередньо за Гостом вона не заборонена, однак згідно з додатком до ПДР 7.3 «забороняється використання дзеркальних стекол», що фактично з себе і являє дзеркальне тонування

Так ось у різний час цей самий закон виконувався по-різному, в радянський час просто не було тонувальних плівок, в кінці 90-початку цього століття поліції (міліції) було не до того. В наш час ви також можете їздити роками і ніхто вам нічого не скаже, а можете нарватися на принципового поліцейського або просто не в дусі, на другий день після тонування. який вирішить, що дуже недобре якщо у вас є та сама тонування на передніх бічних або тим більше на лобовому склі. Багато залежить від регіону та конкретного випадку.

Адміністративна відповідальність за тонування не по ГОСТу

З 1 липня 2012 року інспектор ДАІ має право виписати штраф 500 руб за тонування, після встановлення факту адміністративного правопорушення.

Знімна тонування своїми руками12.5 КоАП частина 3.1. Управління транспортним засобом, на якому встановлені скла (в тому числі вкриті прозорими кольоровими плівками), світлопропускання яких не відповідає вимогам технічного регламенту про безпеку колісних транспортних засобів, — тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі п’ятисот рублів

Крім того, можуть бути зняті і реєстраційні знаки згідно

Знімна тонування своїми рукамистатті 27.13 КоАП РФ Частина 2. При порушеннях правил експлуатації транспортного засобу і керування транспортним засобом, передбачених статтями 8.23, 9.3, частиною 2 статті 12.1, статтею 12.4, частинами 2 — 7 статті 12.5, частиною 2 статті 12.37 цього Кодексу, забороняється експлуатація транспортного засобу, при цьому державні реєстраційні знаки підлягають зняттю до усунення причини заборони експлуатації транспортного засобу. Дозволяється рух транспортного засобу, за винятком випадків, передбачених статтею 9.3 та частиною 2 статті 12.5 цього Кодексу, до місця усунення причини заборони експлуатації транспортного засобу, але не більше ніж протягом доби з моменту заборони експлуатації транспортного засобу.

Слід звернути увагу, що у Вас є повне право усунути порушення на місці, тобто зняти тонування при інспектора ГИБДД, в такому разі Ваші номерні знаки залишаться на місці. У випадку якщо у вас буде стояти знімна тонування, то це зробити буде легко і просто. Проте якщо у Вас немає такої можливості, то після зняття номерів у Вашому розпорядженні є рівно 1 добу для усунення причини порушення. Ви можете проїхати до станції технічного обслуговування і там усунути порушення. В такому разі Ваші номери повертаються на місце протягом наступних діб. За фактом порушення складається протокол, в якому точно вказано час та дата зняття номерних знаків і якщо Вас зупиняє інший інспектор ГИБДД, то ви сміливо можете показувати цей протокол, минаючи штраф за їзду без номерних знаків і за тонування. Але лише протягом доби.

Також варто сказати, що якщо ви зніміть знімну тонування до встановлення факту адміністративного правопорушення, то і штраф в 500 рублів (12.5 КоАП частина 3.1, см вище) вам також не загрожує.

Знімна тонування або альтернатива тонуванню скла плівкою

І так, з абзацу вище ми однозначно робимо висновок про переваги знімною тонування, принаймні у разі можливості потрапити під адміністративне правопорушення. Далі якраз і буде розказано про те як зробити знімну тонування своїми руками

Як зробити знімну тонування своїми руками

Для того щоб зробити знімну тонування нам потрібно «класичний» набір. Миюча рідина, гострий канцелярський ніж, ножиці, ракель.

Знімна тонування своїми руками

Крім того необхідний і лист пластику ПЕТ або жорсткого ПВХ товщиною 0,5-0,8 мм. Необхідний лист саме вказаної товщини, т. к. більш тонкий лист може змінитись, більш товстий, просто важко буде встановити під ущільнювач скла двері. Такий пластик можна придбати у фірмах, що займаються зовнішньою рекламою.

Ну і звичайно для знімної тонування необхідна буде тонувальна плівка. Яку купити, китайську чи американську залежить від вашого бажання і можливостей.

Для початку вам потрібно виготовити лекало скла на яке буде монтуватися знімна тонування. Для цього найкраще поїхати в найближчий автомобільний магазин і попросити продавця дати вам скло на 5 хвилин. Далі акуратно обвести скло на ватмані, краще всього зафіксувавши його до скла на двосторонній скотч. Далі ріжемо лекало по обведеному контуру і отримуємо заповітне лекало з бажаною формою скла двері.

Знімна тонування своїми руками

Можна спробувати зняти лекало для пластику знімною тонування з власного автомобіля, але насправді допуски і зазори скла настільки точні, а форми його так неординарні, що точного лекала швидше за все без зняття скла вам зробити не вдасться.

Якщо ви все-таки зважилися на це, то використовуйте тонкий папір (кальку) прикладаючи її до мокрому склу для запобігання зсуву папери, обрізаючи її акуратно по контуру стійок дверки і краю скла.

Далі все просто, згідно з розвитку логічного сюжету. Прикладаємо лекало для пластику безпосередньо до пластику. Бажано закріпити його на двосторонній скотч і выбратбь правильне розташування лекал на пластику, щоб його вистачило на всі стекла плановані до монтажу знімною тонування. Обводимо лекало ручкою або тонким фломастером, щоб лінія була чітко видна. Беремо ножиці і ріжемо акуратно пластик, дотримуючись розміри і запобігаючи не штатні ситуації можливого його пошкодження. У підсумку отримуємо ще одне аналогічне за формою скло на двері, але з пластику.

Знімна тонування своїми руками

Починаємо тонувати пластик. На пластик з двох сторін нанесена захисна плівка. Зніміть плівку з однією з сторін. Для однієї заготовки з лівої сторони, інший праворуч. На сторону без плівки і буде нанесено тонування. Візьміть тонувальну плівку і прикладіть до пластику, не отклеивая від неї захисний шар, попередньо змочіть плівку і пластик мильним розчином, для того щоб збільшити кеффіціент ковзання.

Знімна тонування своїми руками

Прикладіть плівку до пластику.

Знімна тонування своїми руками

. змочіть мильним розчином і розгладьте плівку з його поверхні ракелем

Знімна тонування своїми руками

Знімна тонування своїми руками

Обріжте краю тонувальної плівки по краю пластику. Слідкуйте за тим, щоб плівка не змістилася по поверхні пластику.

Потім з плівки якій ви вже надали форми скла дуже акуратно зніміть захисний шар.

Знімна тонування своїми руками

Короткий зміст статті: Знімна тонування

Знімна тонування, тонування

Джерело: Знімна тонування своїми руками

Замовити: тонування.

Також ви можете прочитати