Тонування стекол автомобіля своїми руками ВІДЕО

03.01.2015

Тонування стекол автомобіля своїми руками ВІДЕО

Тонування стекол автомобіля своїми руками ВІДЕО

Тонування стекол автомобіля, без сумнівів, є важливим елементом зовнішнього тюнінгу. Тонувати свій автомобіль чи ні — справа вибору кожного. А ми докладно розповімо про те, як слід правильно виконувати тонування стекол автомобіля плівкою своїми руками і покажемо вам навчальне відео.

Тонування авто — це процес, що вимагає акуратності і попередньої підготовки, але при певній вправності, його можна без особливих труднощів виконати своїми руками.

Вибір плівки для тонування стекол автомобіля

Тонування стекол автомобіля своїми руками ВІДЕО

Ринок тонувальної плівки настільки великий, що для його огляду ми написали окрему статтю про плівки для тонування стекол автомобілів. Якщо коротко, то ми радимо вам не купувати дешеві китайські набори типу «Зроби сам», а купувати тільки якісну рулонну плівку для тонування стекол. Також прислухайтеся до рекомендацій продавців, які торгують тонувальними плівками, у них же ви зможете придбати весь необхідний для тонування інструмент.

Все ж краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Тому пропонуємо подивитися відео з тонування стекол автомобіля своїми руками. яке знаходиться внизу цієї статті. А для кращого засвоєння матеріалу, всі етапи самостійної тонування стекол описані нижче і можуть бути використані в якості шпаргалки.

Матеріали та інструменти для тонування стекол автомобіля

Тонування стекол автомобіля своїми руками ВІДЕО

У процесі самостійного тонування стекол автомобіля вам знадобляться наступні інструменти: розпилювач, м’яка та жорстка вигонки, паперові серветки, губка, скрепер, лінійка, ніж і фен.

Для роботи з плівкою для тонування стекол використовують водно-мильна розчин, приготовлений в такій пропорції: на 1,5 літра води 5 крапель миючого шампуню. Ретельно перемішайте даний розчин — для цього можна використовувати ємність вашого розпилювача. Перед початком тонування стекол, слід провести їх зовнішню очищення за допомогою приготованого розчину.

Викрійка плівки для тонування бокових стекол автомобіля

Тонування стекол автомобіля своїми руками ВІДЕО

Перед початком тонування стекол автомобіля необхідно виконати викрійку тонувальної плівки. Для цього потрібно визначити, де у неї знаходиться склеювальний шар — він захищений прозорим лайнером. Завжди викроюйте плівку для тонування вздовж рулону і стежте за тим, щоб вирізуваний шматок був на кілька сантиметрів більше, ніж скло. Зволожте скло зовні і розташуйте на ньому попередньо відрізаний шматок тонувальної плівки лайнером на себе. Нижня частина плівки повинна бути паралельна зовнішньому горизонтальному віконного ущільнювачу і заходити на нього приблизно на один сантиметр. За допомогою вигонки і ножа зробіть у плівці для тонування скла бічні вертикальні прорізи з таким розрахунком, щоб після цього можна було накинути викрійку на вертикальний ущільнювач приблизно на один сантиметр. Далі, підігнувши нижню частину викрійки, трохи опустіть скло і, закріпивши плівку по верхній кромці скла, зробіть у ній горизонтальний проріз, а потім надайте їй остаточну форму.

Плівка для тонування глухих стекол викроюється так, щоб квітка була на кілька міліметрів більше, ніж прозора область скла. Попередньо зафіксуйте тонувальну плівку зовні на вологій поверхні скла. Викроюйте плівку для тонування обережно і не поспішаючи. Якщо прозора область обмежена ущільнювачем, то вирізати вздовж ущільнювача слід прикладаючи вигонку. Будьте обережні, не зіпсуєте ножем деталі екстер’єру автомобіля!

Зайві шматки викрійки для зручності роботи намагайтеся видаляти відразу після прорізу. Якщо прозора область обмежена непрозорою смугою фарби, то слід робити проріз так, щоб він на кілька міліметрів заходив на непрозору частину. Слідкуйте за тим, щоб лезо ножа було завжди гострим: своєчасно отламывайте тупі частини леза.

Викрійка плівки для тонування заднього скла автомобіля

Тонування стекол автомобіля своїми руками ВІДЕО

Зовнішня поверхня скла і плівка для тонування повинні бути абсолютно сухими. На поверхні скла мокрою губкою малюється літера «Н», а тонувальна плівка розкочується вздовж рулону шаром, що клеїть назовні. Наша форма повинна бути більше, ніж прозора область скла. Решту плівку для тонування разом з рулоном необхідно акуратно видалити: для цього краще вдатися до послуг помічника. Перенесіть викрійку зовні на задньому склі так, щоб не було горизонтальних складок, тільки вертикальні. Розгладжуйте плівку літерою «Н», так як скло має сферичну поверхню. Складки на тонувальної плівки необхідно розгладжувати за допомогою фена, і будьте обережними — не перегрівайте плівку, при цьому гріти можна тільки вертикальні складки! Після видалення всіх складок змочіть поверхню скла і плівки, і акуратно розгладьте викрійку. В результаті вона повинна прийняти форму скла без складок. Розгладжуйте викрійку від центру скла до його країв, причому як у вертикальному, так і в горизонтальному напрямку. Акуратно проробляє цю операцію, використовуючи вигонку. Слідкуйте за тим, щоб плівка для тонування не заламывалась, а рівномірно разглаживалась по поверхні скла.

Наступний етап — це точна підрізування плівки для тонування стекол автомобіля. При цьому рекомендується використовувати прожектор для підсвічування салону. Лінія обрізу повинна на кілька міліметрів заходити на непрозору область скла (дивіться відео ).

Нанесення плівки для тонування на бічні стекла автомобіля

Тонування стекол автомобіля своїми руками ВІДЕО

Змочіть поверхню бокового скла і за допомогою соскоба очистіть його нижню частину. Потім опустіть скло на кілька сантиметрів, змочіть і також очистіть решту поверхню за допомогою соскоба. Очищайте лезом поверхню послідовно і стежте за тим, щоб не було неочищених ділянок. Далі помийте скло жорсткою губкою і витріть насухо за допомогою гумової вигонки. Кромки скла протріть серветкою. Ще раз змочіть і витріть скло гумової вигонки.

Перед нанесенням плівки для тонування рясно змочіть скло. Потім з викрійки необхідно на дві третини зняти лайнер, що захищає клейовий шар, і змочити клейову поверхню. Цю операцію зручно проводити на задньому склі автомобіля, приклавши викрійку клеючим шаром назовні. Надлишки лайнера, знятого з викрійки, краще зрізати перед нанесенням тонувальної плівки. Змочіть пальці рук. Кінчики пальців рук повинні бути чистими, так як в подальшому необхідно буде торкатися до клейовому шару плівки для тонування.

Акуратно візьміть викрійку і покладіть її на підготовлену поверхню скла. Намагайтеся, щоб клейовий шар стосувався тільки поверхні скла і не торкався ущільнювачів і інших поверхонь. Вирівняйте плівку для тонування по верхній кромці. Переконайтеся, що ніде немає зазорів і просвітів, і починайте акуратно видавлювати розчин з-під неї. Притримуйте викрійку рукою, так як при первинному видавлюванні рідини викрійка буде ковзати по склу. Видавлюйте воду від центру до країв. Використовуйте гумову, а потім жорстку вигонку. Жорсткої вигонки виганяйте рідина в таких же напрямках — від середини до країв. Потім за допомогою вигонки і фена зафіксуйте плівку біля верхньої кромки скла. Після цього з допомогою ножа видаліть надлишки тонувальної плівки, виступаючі на верхню кромку скла — дана технологія дозволяє не залишати зазорів по верхній кромці.

Підніміть скло. Відігніть нижню частину викрійки захищену лайнером і рясно змочіть скло розчином. Повністю видаліть лайнер. Робіть це вкрай обережно і стежте за тим, щоб плівка без лайнера своїм клейовим шаром не стосувалася нічого, крім скла. Акуратно заправте тонувальну плівку під ущільнювач скла. Відіжміть горизонтальний внутрішній ущільнювач з допомогою вигонки і, заправляючи плівку для тонування, стежте за тим, щоб вона не заламывалась — ця операція також вимагає певних навичок, тому будьте особливо уважними (зверніть увагу, як цю операцію буде проводити майстер у відео-уроці ). Видавіть розчин з-під плівки з допомогою жорсткої вигонки. Вичавлюйте воду послідовними рухами зверху вниз і від середини до країв. Остаточно видалити залишки вологи за допомогою вигонки, обернутої в серветку, і фена. Переконайтеся, що під плівкою для тонування не залишилося водяних бульбашок.

Процес очищення і наклейки малих глухих стекол ідентичний.

Нанесення плівки для тонування на заднє скло автомобіля

Тонування стекол автомобіля своїми руками ВІДЕО

Процес очищення заднього скла автомобіля дещо відрізняється, так як воно має нитки обігріву і необхідно проявляти крайню обережність, щоб не пошкодити їх. Замість соскоба рекомендується використовувати пластмасову лопатку. Потім скло потрібно помити жорсткою губкою, витерти його насухо за допомогою жорсткої вигонки і протерти серветкою по периметру.

Перед нанесенням плівки для тонування рясно змочіть скло розчином, при цьому накрийте задню полицю ганчіркою або якимось іншим підручним матеріалом, щоб не залити водою електрообладнання автомобіля. Для наклеювання тонувальної плівки на заднє скло краще вдатися до послуг помічника. Знімаючи лайнер, відразу змочуйте оголяющийся клейовий шар водно-мильним розчином. Акуратно, не торкаючись клейовим шаром сторонніх предметів, занесіть плівку для тонування на склі — це також дуже відповідальна операція і вимагає певної навички. Намагайтеся, щоб плівка не згорталася, не заламывалась і не згиналася. Клейовим шаром викрійка повинна стосуватися тільки обробленої поверхні скла і, ні в якому разі, ні деталей інтер’єру автомобіля, ні одягу інсталятора.

Вирівняйте викрійку по склу таким чином, щоб не було просвітів, і починайте її розгладжувати, використовуючи гумову вигонку. Розгладжуйте плівку для тонування від центру до країв, так, щоб під нею не залишалося повітряних і водяних бульбашок. У важкодоступних місцях використовуйте пластмасову лопатку. Далі змочіть тонувальну плівку і видавіть з-під неї залишки розчину за допомогою жорсткої вигонки. Видавлюйте уздовж ниток обігріву — від центру до країв. Потім цю операцію виконайте жорсткої вигонки, але вже обернутої в серветку.

Заключний етап — це поджатие тонувальної плівки по периметру вигонки, при одночасному нагріванні скло з зовнішньої сторони за допомогою фена. Будьте обережні, не перегрівайте скло!

Наклеювання світловідбиваючої смуги на лобове скло

Тонування стекол автомобіля своїми руками ВІДЕО

Тонувальну смугу потрібно вирізати вздовж рулону з невеликим запасом. Змочіть поверхню скла і розташуйте на нього вашу заготівлю клейовим шаром назовні. Зробіть прорізи уздовж ущільнювачів, а надлишки плівки для тонування видаліть. Пам’ятайте, що необхідно використовувати тільки спеціальні леза, які не залишають подряпин на склі! Розгладьте викрійку, щоб не було горизонтальних складок — тільки вертикальні. Потім за допомогою фена і вигонки розігрійте і розгладьте вертикальні складки. Будьте обережні, лобове скло боїться перепадів температур, тому різко не нагрівайте та не охолоджуйте його — воно може лопнути!

Змочіть викрійку, складіть її навпіл і акуратно розгладьте так, щоб не було зморшок. Потім за допомогою лінійки і ножа зробіть зарубки на відстані 10-12 сантиметрів від верхнього краю викрійки. Робіть зарубки як можна частіше, за допомогою цього методу ви зможете зробити світловідбиваючу смугу будь-якої ширини — ширина буде залежати від того, на якій відстані від краю ви зробите зарубки. Після цього видаліть зайву тонувальну плівку. Потім розкладіть викрійку на всю довжину і за допомогою лінійки проріжте зарубки між собою (цей процес наочно показано в навчальному відео ). Завжди при роботі з плівкою для тонування кладіть її клейовим шаром і лайнером на себе.

Після цього знову покладіть викрійку на вологому лобовому склі зовні. Змочіть і розгладьте плівку, і з допомогою підсвічування зсередини виконайте точну підрізування. Щоб не було просвітів після наклейки тонувальної плівки, робіть проріз таким чином, щоб плівка заходила на непрозору область скла на кілька міліметрів.

Очищення скла, і нанесення плівки для тонування зсередини виконуйте так само, як і в попередніх випадках.

І на завершення, нам хотілося б відзначити, що тонування стекол автомобіля — не сама проста робота при відсутності належного досвіду. Якщо вам все ж хочеться виділити своє авто з сірої маси подібних йому «сталевих коней», радимо звернути вашу увагу також і на інші види тюнінгу автомобілів. Якщо ж у вас з’явиться необхідність розтонувати скла, тоді радимо подивитися як зняти тонування самостійно .

Відео-урок з тонування стекол автомобіля своїми руками

Короткий зміст статті: Тонування скла автомобіля, без сумнівів, є важливим елементом зовнішнього тюнінгу. Тонувати свій автомобіль чи ні — справа вибору кожного. А ми докладно розповімо про те, як слід правильно виконувати тонування стекол автомобіля плівкою своїми руками і дамо посилання на навчальне відео. тонування стекол автомобіля, своїми руками, тонування скла, як затонувати авто, тонування автомобілів тонування

Джерело: Тонування стекол автомобіля своїми руками ВІДЕО

Замовити: тонування.

Також ви можете прочитати