тонування фар плівкою

Тонування вашого автомобіля.

11.03.2015

Тонування стекол автомобіля і мікроавтобуса. Вся інформація про тонування тільки тут!

У цій статті ми розповімо все про тонування стекол автомобіля по ГОСТУ і не тільки. Розповімо, що треба знати про тонування стекол автомобіля своїми руками. Які бувають штрафи за тонування авто?

Ну що ж, припустимо, що є якась причина, по якій ви категорично налаштовані затонувати свій автомобіль самостійно. В Інтернеті Ви зустрінете масу статей з тонування скла, причому основний зміст, що полягає у статтях буде діаметрально протилежним. Все залежить від того, на якомусь із сайтів Ви вирішили почерпнути інформацію. Якщо це рекламна майданчик з продажу тонувальних матеріалів — Вам розкажуть наскільки все просто. Якщо ж це СТО, або спеціалізована майстерня — Вам пояснять про непереборних труднощах тонування. І хоча наш ресурс ближче до другої категорії, все ж постараємося бути об’єктивними.

Докладна інструкція по тонуванню знаходиться тут. Але перш ніж переходити, ознайомтесь зі статтею, це буде Вам корисно.

ЩО ТАКЕ ТОНУВАННЯ СТЕКОЛ АВТОМОБІЛЯ, І ЯКА БУВАЄ ТОНУВАННЯ ?

Тонування технологічний процес по затемненню автомобіля. Тонування стекол авто буває трьох типів: тонувальної плівкою, напиленням і вставкою кольорових стекол. Другий і третій способи тонування авто своїми руками і в автосервісі використовуються дуже рідко. І тому ми будемо розглядати тільки тонування авто плівкою. І під тонуванням машини будемо розуміти наклеєну на скло плівку з певним світлопропусканням. Хотілося б відзначити, що тонувальна плівка наноситься на скло зсередини.

ПЛЮСИ ТОНУВАННЯ АВТОМОБІЛЯ

Перш за все, хочеться відзначити, що тонування стекол авто помітно змінює вигляд машини, робить її більш естетичною та солідної. Тонування задає імідж вашого автомобіля. Тому тонировавние автомобіля можна розглядати і як тюнінг .

Тонування стекол автомобіля покращує і пасивну безпеку автомобіля, тому що при аварії скла не розлітаються в різні боки, а утримуються плівкою, не завдаючи шкоди пасажирам. Таким чином, тонування скла автомобіля можна розглядати як елемент бронювання. Безумовно, це голосно сказано, адже броньований автомобіль важить в 2 рази більше номінальної ваги. Тим не менш, затонированное скло може витримати удар з енергією в 60 Дж, що відповідає кидка каменю з близької відстані, і це непоганий результат.

Тонування стекол автомобіля є також теплоізолятором. Це властивість грунтується на відображенні і поглинання хвиль інфрачервоного діапазону. Так, влітку тонування не дає машині нагріватися, а взимку охолоджуватись. Зменшується навантаження на кондиціонер, отже, збільшується термін його служби і знижується споживання палива.

Тонування стекол зменшує осліплення. Це виявляється корисним вдень, коли світить сонце, або вночі, коли вам у спину включають дальнє світло. Дана властивість тонувальної плівки є наслідком відбиття і поглинання хвиль видимого світла.

Ще більш важливим є те, що хороша тонування стекол автомобіля не пропускає до 99% ультрафіолетових (УФ) променів і як наслідок перешкоджає процесу вигоряння оббивки автомобіля, захищає нас від шкідливого випромінювання.

Тонування скла автомобіля може врятувати від крадіжки автомагнітоли та особистих речей з автомобіля. Вона погіршує оглядовість салону, а розбити скло стає набагато складніше.

МІНУСИ ТОНУВАННЯ СТЕКОЛ АВТОМОБІЛЯ

В залежності від ступеня тонування стекол погіршується огляд, особливо в дощ або темний час доби. Тому радимо тонувати машину в міру. Також для поліпшення огляду з затонированного автомобіля можна використовувати спеціальні дзеркала з освітлюючим ефектом.

Хотілося б відзначити, що, швидше за все, виникнуть проблеми з проходженням техогляду з тонуванням. Проте не варто забувати, що тонування автомобіля — це не привід для співробітника ДІБДР вас зупинити. Справа в тому, що перевірка технічного стану автомобіля може проводитися тільки під час планового технічного огляду.

ТОНУВАННЯ ПО ГОСТУ

Дозволяється застосовувати тоновані стекла промислового виготовлення, світлопропускання яких відповідає вимогам ГОСТ 5727-88 «Скло безпечне для наземного транспорту. Загальні Технічні умови».

Допускається застосовувати шторки на вікнах автобусів, а також жалюзі і шторки на задніх стеклах легкових автомобілів за наявності з обох боків зовнішніх дзеркал заднього виду.

У відповідності з ГОСТ 5727-88 про тонування автомобіля світлопропускання вітрових стекол автотранспорту і трамваїв повинно бути не менше 75%, інших стекол — не менше 70%. Згідно з поправкою, внесеною в 1992 році, «скла, не впливають на огляд водія, можуть мати світлопропускання менше 70%, при цьому нижня межа не обмежений. При наявності справних бічних дзеркал скла задньої півсфери автомобіля можуть мати будь світлопропускання».

Методика перевірки тонування стекол також викладена у цьому Гості. Для цієї мети співробітники ГИБДД застосовують спеціальні прилади — тауметры, найпоширенішим з яких є «Блік».

Хочемо зазначити, що чиста (не тоноване) вітрове скло «жигулів» пропускає 80% видимих променів. А бічні скла іномарок пропускають 70-98% видимих променів. А це означає, що за Гостом ви можете затонувати вітрове скло лише на 5%, а бічні скла іномарок не більше ніж на 30%.

Виходить, що будь-яка тонувальна плівка стоїть поза Госту, так як її світлопропускання починається з 30%. Звичайно, є плівки зі світлопропусканням менше 30%, але вони застосовуються тільки для вітрових стекол, знімаючи засліплення і скорочуючи УФ випромінювання. Для бічних стекол їх використання виявляється неефективним. Тому, тонуючи машину, ми порушуємо закон. Звичайно, хтось скаже, що Гости по тонуванню скла давно застаріли, але нічого з цим не поробиш.

ШТРАФ ЗА ТОНУВАННЯ СТЕКОЛ АВТОМОБІЛЯ

Як відомо, у нас можуть усі. Можуть не тільки оштрафувати за тонування стекол, а також відібрати техогляд або здерти тонувальну плівку з передніх стекол. Але все це незаконно!

Вам будуть говорити, що у вас тонування не по ГОСТу, а значить, ваша машина несправна. Скажуть, що ви повинні сплатити штраф і здерти тонувальну плівку або віддати техогляд (для отримання його заново, так як машина несправна). Якщо ви запитаєте, як це співробітник ГИБДД визначив, то отримаєте відповідь: через ваше скло не читається газета або щось в цьому дусі, а якщо вам пощастить, то співробітник ГИБДД принесе спеціальний прилад для перевірки тонування стекол — «Блік», скинеться з нього великий шар пилу і визначить реальний світлопропускання вашого скла. До речі, робота цього приладу не залежить від часу діб, і на цифровому дисплеї виводиться процентне число пройдених через скло видимих променів.

Щоб уникнути цього, вам необхідно продемонструвати знання своїх прав, а саме: 12 КПАП.1, 12.35, 12.36. Це дуже швидко остудить запал співробітників ДІБДР.

Треба зазначити, що зазвичай подібні причіпки з боку співробітників ГИБДД відносяться до власників машин з «глухий» тонуванням.

ЯКІ ЧАСТИНИ МАШИНИ ТОНУВАТИ?

Перший спосіб — затонувати всі стекла, включаючи вітрове скло, але тут є свої нюанси. Вітрове скло потрібно тонувати спеціальною, призначеною для цієї мети плівкою. Або тонувати лобове скло частково. Проте краще не тонувати вітрове скло, так як навіть світла плівка погіршує огляд, і як наслідок очі втомлюються швидше.

Тонування всіх стекол автомобіля

Другий спосіб — затонувати всі стекла, крім вітрового, причому і тут є свої особливості. Найкраще передні бічні стекла тонувати плівкою з меншим світлопропусканням, ніж задні скла. Але ця різниця не повинна бути дуже великою, інакше вона буде кидатися в очі. Можна також зробити прорізи в передніх стеклах для дзеркал бічного виду. Виглядати, звичайно, буде не дуже естетично, зате менше проблем при проходженні техогляду. Це самий оптимальний спосіб.

Тонування задніх стекол

Третій спосіб — затонувати тільки задні скла. Правда, це робить автомобіль зовсім непривабливим, і втрачаються багато плюси для водія і пасажира. Зате поєднуються бездоганна видимість для водія і комфорт пасажирів ззаду.

Інші комбінації практично не використовуються. Хіба що замість тонування заднього скла вішають шторку. І вдень не жарко, і ввечері не темно.

СТРУКТУРА ПЛІВОК ДЛЯ ТОНУВАННЯ

Сучасне захисне плівкове покриття для тонування автомобіля випускається товщиною від 60 до 380 мкм і являє собою багатошарову систему. Як стверджують експерти, хороша плівка для тонування повинна мати близько 9 шарів.

Лідером у виробництві тонувальних плівок на сьогоднішній день є США. Якісна американська плівка для тонування відрізняється від тайванського аналога наявністю додаткових захисних шарів:

1) Захист від УФ.

2) Антиабразивное покриття від подряпин.

Як приклад структура хорошої американської плівки для тонування: клей — УФ захист — полімерна тонувальна плівка — межслойный клей — завдану метал — межслойный клей — полімерна плівка — антиабразивное покриття.

Шар «металу» необхідний для захисту плівки для тонування від вицвітання.

Клей забезпечує міцне зчеплення скла і тонувальної плівки. Його товщина становить десь 20-25 мкм. Застосовується клей PS (pressure sensitivity — чутливий до тиску), а також з’явився більш досконалий HRR, адгезія цього клею в 5-8 разів більше, ніж у PS.

Товстий полімерний шар збільшує безпеку скла при його пошкодженні. Необхідно прикласти більше зусилля, щоб скло тріснуло.

ВИДИ ПЛІВОК ДЛЯ ТОНУВАННЯ

Найчастіше використовують плівки для тонування двох типів — фарбовані і металізовані.

У фарбованих тонувальних плівках фарба введена в структуру полімеру.

У металізованих плівки для тонування на фарбований шар напил шар металу. Такий варіант кращий, оскільки не відбувається вицвітання плівки. Така плівка до того ж є кращим теплоізолятором.

Відрізнити плівки для тонування неозброєним оком дуже важко. Правда, якщо взяти зразки ще не наклеєних плівок, то тонувальна плівка металізована виявиться на дотик більш жорсткою, ніж фарбована.

ЧОМУ ПЛІВКИ ДЛЯ ТОНУВАННЯ НАЗИВАЮТЬ СОНЦЕЗАХИСНИМИ?

Одне з головних властивостей плівок для тонування — здатність відображати і поглинати сонячну енергію. Сонячну енергію можна розглядати як електромагнітне випромінювання, кожна ділянка якої має хвилю певної довжини. Електромагнітний спектр можна розбити на 4 діапазони: ультрафіолетовий (УФ) діапазон, діапазон видимого світла, діапазон ближнього інфрачервоного випромінювання, далека інфрачервона область.

УФ діапазону (довжина хвилі 100-380 нм) є тією частиною спектру, з-за якої відбувається вицвітання салону автомобіля, а потрапляючи на шкіру, сприяє її засмазі. Не секрет, що надмірна дія може призвести до проблем зі здоров’ям. Близько 3% сонячної енергії припадає на УФ діапазон.

Видиме світло (380-780 нм) — єдина частина спектру, яку може виявити наше око. Випромінювання в цьому спектрі відбувається найбільш інтенсивно і складає 44% сонячної енергії.

Ближня інфрачервона область (довжина хвиль 780-2100 нм) являє собою теплове випромінювання. Вона невидима для ока, але її можна відчути, як тепло. 53% сонячної енергії припадає на цю область.

Далека інфрачервона область (довжина >2100 нм) не міститься в сонячному спектрі. Її можна відчути, як тепло, що виходить від нагрітих сонцем предметів.

ОСНОВНІ ПАРАМЕТРИ ПЛІВОК ДЛЯ ТОНУВАННЯ

Для сонячної енергії в повному діапазоні довжин хвиль:

коефіцієнт проходження сонячної енергії — ставлення сонячної енергії, що пройшла через скло, до всієї сонячної енергії, що потрапляє на скло;

коефіцієнт загального поглинання сонячної енергії — відношення величин всієї сонячної енергії, що поглинається безпосередньо затонованим склом, до всієї сонячної енергії, падаючої на це скло;

коефіцієнт загального відображення визначається відношенням сонячної енергії, відображеної склом з тонуванням, до всієї енергії, що падає на скло;

коефіцієнт загального відбиття сонячної енергії — відношення суми відбитої і поглиненої енергії до падаючої на скло енергії.

Для сонячної енергії у видимому діапазоні світла:

коефіцієнти проходження, поглинання, відбивання;

коефіцієнт затінення — відношення кількості теплової енергії сонця, що проходить крізь дане скло, до кількості теплової енергії сонця, що проходить крізь чисте прозоре скло подвоєною міцності, при інших рівних умовах.

Для УФ діапазону — коефіцієнт пропускання.

ДОГЛЯД ЗА ТОНУВАННЯМ АВТОМОБІЛЯ

Для того щоб тонування стекол автомобіля прослужила як можна довше, дотримуйтеся наступних правил:

— не відкривайте затоновані вікна протягом 5 діб після установки тонування (плівки);

— не мийте зсередини затоновані вікна протягом 30 днів після установки тонування (плівки), це забезпечить правильну адгезію клею зі склом;

уникайте дотиків по краях затонированного скла;

мийте вікна з плівкою для тонування ганчіркою або губкою і обов’язково витирайте насухо;

— не використовуйте щітки при митті вікон з тонуванням;

можна застосовувати засоби для миття посуду (Fairy) в пропорції 3:100 з водою.

ЗАХИСТ ФАР

Поряд з тонуванням стекол автомобіля багато компаній пропонують захистити фари від потрапляння всіляких дрібних предметів. Захист фар здійснюється наклеюванням спеціально призначеної для цього прозорої плівки (товщина від 0,6 до 1,2 мм) на розсіювач фари з зовнішньої сторони. Плівка захищає фари завдяки великій товщині і еластичності. Вона приймає удари дрібних предметів на себе зі швидкістю до 200 км/ч. Слід зауважити, що не всі фари допускається захищати, так як на деяких можливе потемніння плівки з-за потужного світлового потоку, або розсіювач фари буде недостатньо охолоджуватися, що може призвести до його руйнування.

ДЕ ТОНУВАТИ?

тут три Варіанти:

Тонування своїми руками

1) В гаражі. Вартість тонування своїми руками приємно вас здивує, але гарантію ніхто тут не дасть, і невідомо якою плівкою затонируют. Вибір плівки мінімальний. Як кажуть, дешево і сердито.

Тонування а автосервісі

2) Установка тонування (плівки) у фірмовому сервісі виробника плівки. Тут буде найбільший вибір плівок для тонування і мінімальна ймовірність отримати неякісну плівку або підробку. Вартість, звичайно, буде вище, ніж в гаражі, але і якість на рівні. Хоча бувають випадки, коли і в фірмовому центрі тонують так, що потім вся тонувальна плівка відходить. Однак у фірмовому сервісі АВТО-ЛІДЕР вам завжди випишуть гарантійний талон, так що в разі чого буде можливість пред’явити претензії.

3) Встановлення тонування (плівки) в салоні при купівлі нового автомобіля. Тут ціна буде ще більше, за зручність. Вибір плівки буде менше, ніж у виробника. Гарантійний талон вам обов’язково випишуть, хоча, можливо, на менш тривалий строк, ніж у виробника.

ЦІНИ НА ТОНУВАННЯ

Затонувати машину, як ви бачите, не проблема. Залишилося дізнатися, скільки це буде коштувати. Орієнтовні ціни на тонування металізованою плівкою у фірмовому центрі коливався від 50 у.е до 300у.е. Все залежить від вибору плівки і кількості виконаної роботи. Але робота себе проявить себе з кращого боку.

ГАРАНТІЯ НА ТОНУВАННЯ СТЕКОЛ АВТОМОБІЛЯ

Гарантію на тонування дають різну, залежно від виробника. Зазвичай гарантія на металізовану плівку відрізняється від гарантії на фарбовану плівку в більшу сторону. У середньому гарантія на фарбовану плівку становить 1-2 роки, а на металізовану від двох до десяти років. Правда, деякі виробники, впевнені в якості своєї плівки, і дають довічну гарантію.

МОДЕЛІ ПЛІВКИ ДЛЯ ТОНУВАННЯ

Короткий зміст статті: торировка, автомобіль тонування, затонувати скла, тонування своїми руками тонування фар плівкою

Джерело: Тонування вашого автомобіля.

Замовити: тонування фар плівкою.

Також ви можете прочитати