Штраф за тонування фар — на що можна нарватися?

21.01.2015

Тонування передніх і задніх фар — законно?

Штраф за тонування фар - на що можна нарватися?

Зміст:

Багато автомобілістів віддають перевагу виділятися з численною сірого натовпу, вдаючись до різним «модифікаціям» зовнішнього вигляду свого автомобіля. Погодьтеся, що це цілком обґрунтовано — все ж приємніше сидіти за кермом ексклюзивного авто, несхожий на інші. І часом, деякі з досвідчених автолюбителів не шкодують великих грошових коштів на вливання у свою машину. Сьогодні популярні такі «теми» в середовищі автолюбителів, як стайлінг, тюнінг і зокрема — тонування фар.

Тонування фар — один з найбільш популярних способів поліпшити естетичність «залізного коня», причому не вимагає яких-небудь серйозних фінансових витрат. Покриття передніх фар чи задніх ліхтарів здійснюється одним з наступних способів:

  • нанесення на поверхню блоків тонувальної плівки;
  • фарбування та обробка спеціальним лаком.

Можливо тонування передньої оптики вашого авто разом з протитуманними фарами, а також задній, включаючи стоп-сигнал. В конкретних випадках можна підібрати різну ступінь затемнення. Однак перед початком процесу тонування, необхідно порадитись з компетентними фахівцями, які розуміються в тюнінгу, і хоч трохи представляють, що таке авто естетика. В іншому випадку, ви ризикуєте потрапити в категорію «бидло-тюнінг». Але все ж мова піде не про це, а про законність тонування.

Для того щоб не заплутатися, відразу зазначимо, що тонування стекол і тонування оптики — це різні речі. Відповідно, тоновані фари не впливають на огляд з водійського сидіння.

Негативні наслідки

Інспектор ДПС має повне право зупинити ваш автомобіль навіть за саме наявність тюнингованной оптики, що може згодом викликати у нього неприємні (для вас) питання.

В першу чергу ви можете бути звинувачені в порушенні, згідно пункту 3.3 правил дорожнього руху. Він свідчить про несправної роботи світловідбивачів та інших світлових приладах. Якщо тонування фар передбачає області для проходження світлового потоку ліхтарів, водієві пощастить, і він, можливо, відбудеться усним попередженням. На практиці бувають випадки, коли співробітник ГИБДД вимагає водія усунути причину несправності. Але самостійно віддирати плівку або видаляти з поверхні лак — це вкрай неприємна процедура. В даному випадку, передбачений штраф за тонування фар від 50 до 100 рублів

Також, винахідливі даішники часто вдаються до популярної статті ПДР 2.3.1, що регламентує «виправлення ІНШИХ несправностей, що виникають в дорозі». Таким чином, якщо водій не погодиться своїми силами «виправляти несправності» (знімати тонування передніх або задніх фар), він забезпечить себе гарантованим штрафом.

Найбільш серйозне покарання, пов’язане з тонуванням, передбачає позбавлення водійських прав строком від 6-ти місяців до одного року. Воно пов’язане з нормами про «порушення вимог до світлових приладів, які не передбачені положенням допуску автомобілів до експлуатації».

Штраф за тонування фар - на що можна нарватися?

А як же техогляд?

Тонування фар може стати причиною недотримання вимог Госту, який має серйозне значення при проведенні планового технічного огляду автомобіля. Пункт 4.3.2.1 забороняє:

  • руйнування розсіювачів світлових приладів;
  • монтаж додаткових оптичних елементів, включаючи плівки, а також безбарвні або забарвлені деталі.

В такому разі неможливо буде пройти техогляд до тих пір, поки не усунути вищезазначені порушення.

Перед прийняттям рішення про тонування авто, знову ж таки, проконсультуйтеся у компетентних фахівців. Вони грамотно підберуть для вашого автомобіля (конкретної моделі і марки) ідеальну схему нанесення тонування, мінімально впливає на характеристики фар. Це в майбутньому допоможе вам уникнути не тільки адміністративної відповідальності, але і мінімізувати ймовірність ДТП.

Короткий зміст статті: Що таке тонування фар? Як виділити свій автомобіль серед сірої маси? Які існують способи тонування, а яка передбачена відповідальність за тюнінг передньої і задньої оптики? Розглядали штраф тонування фар тонування фар плівкою

Джерело: Штраф за тонування фар — на що можна нарватися?

Замовити: тонування фар плівкою.

Також ви можете прочитати