тонування фар плівкою

Дві технології для самостійної тонування фар. . АвтоМотоПроф

09.03.2015

Два способи тонування фар

У переліку робіт з модернізації зовнішнього вигляду автомобіля, яка по-сучасному називається зовнішнім тюнінгом, одним з найбільш популярних пунктів є тонування фар. І це зрозуміло. Фари займають чільне місце і привертають увагу своїм блиском. Тому їх тонування вносить помітні зміни у сприйняття зовнішнього вигляду і стилю авто.

Автомобіль з затонованими фарами виглядає оригінально, головне не переборщити

Як вибрати матеріал для тонування
Тонувальна плівка

У кожного із способів тонування фар є свої плюси і мінуси

Незалежно від способу тонування підбір якісного та екологічно чистого матеріалу для виконання цих робіт забезпечить кінцевий успіх цього підприємства. Якісна плівка, що використовується для тонування фар своїми руками, повинна мати:

 • хорошу щільність і міцну поверхню, що захищає скло від пошкоджень при попаданні дрібних каменів, піску і гравію;
 • хорошу стійкість до впливу бензину, масла, хімічно активних миючих розчинів.

Плівки випускаються з глянцевою і матовою поверхнею або імітацією алмазної крихти. Матеріалом плівки в більшості випадків є полівінілхлорид. Гідність ПВХ плівки полягає в поєднанні міцності з еластичністю. За кольором плівки мають велику різноманітність відтінків. Існують і повністю прозорі захисні плівки. За вимогами забезпечення безпеки водіння плівка повинна поглинати не більше 15% яскравості випромінювання фари.

За техніко-експлуатаційним вимогам тонувальна плівка повинна володіти однією самоклеющейся стороною і бути легко розтяжної і еластичною при нагріванні під час монтажу. Фірмові високоякісні плівки для тонування оптики мають в середньому ціну в 350-500 руб./п. м. У продажу можна знайти більш дешевий матеріал виробництва КНР за ціною 200-250 крб./п. м, який поступається фірмовим з експлуатаційного терміну і може принести проблеми під час монтажу за рахунок низької еластичності.

Термін служби плівки залежить від умов експлуатації автомобіля, від інтенсивності впливу несприятливих зовнішніх чинників, які призводять з часом до відшаровування плівки. В результаті плівка вимагає заміни. Захисні плівки доступні в будь-якій торговельній точці автомобільних аксесуарів.

Лак для тонування фар

Слід відразу попередити, що аерозольні фарби не підходять для тонування фар. Насичене напилення за технологією застосування таких фарб знижує яскравість світіння фари до неприпустимого рівня. Кращими властивостями для тонування фар мають тонувальні лаки. Вони спеціально розроблені для тонування скляних поверхонь оптики і вікон. Невеликого флакона такого лаку вистачить з лишком для якісного покриття фар.

Якісні тонувальні лаки для фар залишають після засихання на скляній поверхні глянець різних відтінків, володіє стійкістю до дії атмосферних явищ і механічного впливу дрібних частинок. Основою лаків є акрил. Вони можуть упаковуватися в аерозольні балони, які дуже зручні для напилення на фари. Вартість одного балончика ємністю 100 мл становить близько 100 рублів. Популярністю користуються лаки марки «Kudo», «MoTip», «Car-Rep», «NewTon».

Проблеми вибору кольору

В принципі у виборі кольору немає ніяких обмежень, тут все визначається художньою уявою автора тюнінгу. Звичайно ж, потрібно виконувати тонування фар в межах розумного, щоб не порушувати вимоги закону. Адже інспектор ДПС може порахувати, що в результаті зміни кольору фар сталося неприпустиме зміна світлового потоку, що може загрожувати неприємною процедурою видалення плівки чи сплатою штрафу, який не скасовує цю процедуру.

Тонування фар своїми руками захисною плівкою
Відео: Тонування фар плівкою

Тонувальну плівку можна наносити на фари, не знімаючи їх з автомобіля. Це може бути не зовсім зручно, але зате значно економить час на виробництво модернізації. Вибравши собі підходящу за кольором і якістю плівку, виконайте підготовчі роботи:

 • зробіть розкрій заготовок плівки, які будуть наклеюватися на скло фар. Розкрій можна проводити на автомобілі по контуру фари з припуском на 3 см більше за всіма напрямами, застосовуючи гострий канцелярський ніж. При цьому для захисту ЛКП від подряпин потрібно підкласти захисний матеріал. Другий спосіб уникнути подряпин — це обвести олівцем на кальці контури оптики, а потім на столі зробити розкрій плівки по кальці з припуском;
 • ретельно почистіть поверхню скла на кожній фарі. Щоб видалити жир та олія застосовуйте спеціальні чистячі засоби або додайте в мильну воду спирт технічний в пропорції 2:1.
 • грунтовно протріть оптику сухою чистою ганчіркою, яка не залишає ворсу і пилу.

Процедура тонування фар своїми руками полягає в наступному:

 1. Видаліть захисний шар з клеючою сторони заготовки плівки.
 2. Акуратно прикладаючи заготовку до поверхні фари клейкою стороною, розгладьте її руками по всій поверхні.
 3. Нагріваючи заготівлю феном, розгортайте її по всій поверхні оптики від центру до країв за допомогою гумового ковзанки або шпателя, ретельно видаляючи всі повітряні бульбашки, що залишилися всередині.
 4. Вимкніть телефон і обережно зробіть обрізку надлишків заготовки по периметру гострим ножем, не пошкоджуючи ЛКП кузова. Обрізаючи плівку, залишайте невеликий запас в 2-3 мм, який піде в щілину між оптикою і елементами кузова.
 5. Увімкніть фен і, добре прогріваючи краю плівки, загніть їх у щілини за допомогою металевого шпателя.
 6. Протріть наклеєну плівку і навколишні ділянки м’якою ганчіркою.

Порядок тонування фар лаком
Відео: Тонування фар лаком

Лакування фар потрібно виконувати у добре провітрюваному приміщенні, в місці, де сухо і не потрапляють прямі сонячні промені. Порядок робіт при виконанні тонування наступний:

 1. Демонтуйте фари з автомобіля.
 2. Ретельно обезжирьте поверхню, що лакується фари спеціальними рідинами і висушіть її.
 3. Закрийте сусідні ділянки офарблює поверхні захисним матеріалом, щоб уникнути потрапляння на них лаку.
 4. Добре струснути балон з лаком і нанести рівномірний тонкий шар на поверхню скла з відстані близько 30 см. Для придбання навику отримання рівномірного тонкого шару рекомендується потренуватися на непотрібному обрізанні скла.
 5. Дотримуючись інструкції з використання лаку, дайте певний час для його повного висихання.
 6. Наступний шар наноситься таким же чином після повного висихання першого шару. Кількість шарів залежить від того результату, який ви хочете в результаті отримати. Оптимальним вважається 3-4 шару. Важливо не переборщити і не порушити світлопроникність до неприпустимого рівня. При нанесенні шарів слід не допускати утворення патьоків і попадання пилу і смітинок.
 7. Після закінчення тонування матовий вигляд покриття усувається звичайної поліруванням.

На завершення робіт акуратно монтуйте фари на автомобіль, щоб не пошкодити лак.

Щодо правомірності тонування фар

Немає однозначної заборони на тонування оптичних приладів автомобіля, проте право ухвалення рішення про неприпустимість встановленого вами стайлінгу залишається за інспектором ГИБДД. Претензії інспекції можуть ґрунтуватися на погіршення світлопроникності оптики до неприпустимого рівня, який загрожує безпеці руху, або на те, що світловий потік фар змінив своє забарвлення на неприпустимий Правилами дорожнього руху колір.

Тому, приймаючи рішення про виробництво стайлінгу, врахуйте всі ризики і грамотно виконайте цей процес, щоб не створювати в майбутньому зайвих проблем собі та іншим автомобілістам, які беруть участь у дорожньому русі. Ті тоновані фари, які продаються у магазинах автомобільних аксесуарів, зазвичай мають сертифікати, що дозволяють їх використання, що є гарантією вашої правоти в суперечці з інспектором ГИБДД.

В гонитві за стилем і зовнішньою красою не забувайте про головне призначення фар і оптики — про освітлення простору і світлової сигналізації, помітною навіть при яскравому сонячному освітленні. Ці вимоги з безпеки руху не повинні порушуватися. Статистика та досвід водіння показують, що тонування червоним кольором не викликає проблем з ГИБДД навіть під час проходження техогляду. Більше питань у них викликає чорний колір. Менше чіпляються вони до тонування плівкою, яка краще пропускає світло, а також до заводських тонованим фарам.

Короткий зміст статті: Тонування фар — один з варіантів тюнінгу автомобіля. Опис двох простих технологій, застосовних до тонування фар тонування фар, як затонувати фари тонування фар плівкою

Джерело: Дві технології для самостійної тонування фар. | АвтоМотоПроф

Замовити: тонування фар плівкою.

Також ви можете прочитати