Ремонт та будівництво. Самоклеюча плівка

26.11.2014

Самоклеюча плівка

Ремонт та будівництво. Самоклеюча плівкаСамоклеюча плівка — це матеріал, який володіє практично необмеженими можливостями: широка сфера застосування, реалізація дизайнерських фантазій, безпека для здоров’я, а також довговічність і досить низька ціна.

Самоклейка плівка є водонепроникним матеріалом, тобто її можна використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю. Також вона не боїться високих температур і витримує до 80 0С. На сьогоднішній день є більше 500 забарвлень самоклеющейся плівки: під мармур і камінь, велюр і оксамит, під дерево, вітражний і дзеркальна. Незліченні візерунки, структури, забарвлення і вмілі сполучення, включаючи також спеціальний асортимент бордюрів, відкривають необмежені можливості для дизайнерів. Однотонні самоклеючі плівки насичених кольорів, матові і глянсові, з орнаментами, узорами і структурами, з безыскусным витонченістю або з модним металевим блиском, самоклеючі плівки для чисто декоративної обробки або для практичних цілей, для підкреслення окремих деталей оформлення або для повного оновлення обстановки — самоклеючі плівки дуже широко використовуються скрізь. Наприклад, оновити меблі за допомогою самоклеющейся плівки набагато вигідніше, ніж купити нові меблі. Також, якщо необхідно захистити вікна від цікавих поглядів, не використовуючи фіранки, прозора вітражна самоклеюча плівка — це краще рішення.

Ремонт та будівництво. Самоклеюча плівкаСамоклеючі плівки з декором під дерево охоплюють близько 70 різних малюнків, починаючи з класичного дуба і сосни, тропічних порід дерева, буку і до химерних фантастичних малюнків. Палітра візерункових плівок простягається від тиснених прозорих плівок і прозорого візерункового скла для прикраси вікон до фантастичних узорів та дитячих мотивів, а спеціальні візерунки під плитку, під мармур і рельєфні візерунки дозволяють дешево і швидко відтворити натуральний матеріал. Переливається або металева самоклеюча плівка, а також самоклеюча плівка з велюровим ефектом багата грою фарб. Існують також самоклеюча плівка, яка завдяки особливому ущільнення, призначена спеціально для поверхонь, що піддаються сильним навантаженням. На нашому ринку в даний час самоклеюча плівка представлена наступними німецькими марками: «D-C-FIX», «FRIEDOLA», «ALCOR».

Самоклеюча плівка випускається:

 • Ремонт та будівництво. Самоклеюча плівка«стандарт» (одноколірні: глянцеві і матові, з імітацією шпону цінних порід дерева, дитячі сюжети, імітація оброблених каменів, керамічної плитки, полотна, вітражів, тканин, гобеленів)
 • «особливе виконання» (металік, «під велюр», покрита натуральною пробкою, «шкільна дошка», меблева та дверна самоклеюча плівка, потовщена самоклеюча плівка для стільниць і підвіконь).

До самоклеючій плівці випускаються бордюри:

 • рулони шириною 5,3 см і 10,6 см (довжиною 10 м),
 • вони ідеально підходять для обробки будь-яких речей і дають змогу об’єднати різноманітні предмети обстановки в єдину групу (при обрамленні дзеркал і картин, обробки шаф, оздобленні різних коробок, обкладинок книг тощо).

Загальні рекомендації по роботі з самоклеющейся плівкою:

1. Необхідні інструменти:

 • олівець або ручка,
 • лінійка або метр,
 • ножиці,
 • іноді дисковий ніж,
 • м’яка ганчірка,
 • ракель, фен і шпалерний клей (при обклеюванні круглих поверхонь).

Ремонт та будівництво. Самоклеюча плівка2. Основа, яку необхідно обклеїти самоклеющейся плівкою, повинна бути чистою, гладкою, без жиру і пилу. Щоб знежирити поверхню, можна протерти її водою і засобом для миття, а в екстрених випадках — лужним розчином.

 • Ідеальною основою є дошки з лаковим покриттям, очищені від пилу.
 • Дошки без лакового покриття грунтуються за допомогою поліефірного або грунтового лаку, а в разі необхідності за допомогою метилового шпалерного клею.
 • Шорсткі, пористі поверхні ( дерево, фанера, стружка-плита, тканина, пробка, керамічна плитка, гіпс, штукатурка тощо) повинні бути сухими, без пилу. При необхідності поверхню можна обробити грунтовкою.
 • Нерівні або розтріскані основи вирівнюються за допомогою шпаклювальної маси і відшліфовуються. Потім їх необхідно зачистити і покрити складом грунтовки (на основі акрилу) — це необхідно для забезпечення максимальної міцності приклеювання самоклеющейся плівки. Точильная пил зчищається щіткою або змивається етиловим спиртом.
 • При наклеюванні на скло, синтетичні гладкі матеріали (лак, пластмаса тощо), метал. Перед наклеюванням плівки необхідно злегка змочити поверхню скла водою з миючим засобом (наприклад, для миття посуду).

3. Нарізка. Нарізку полегшує сантиметрова сітка (шкала), яка надрукована на зворотній паперової стороні самоклеющейся плівки. При нарізці довгих, рівних шматків рекомендується різати ножем уздовж лінійки. Нарізку рекомендується проводити з запасом в 2-3 див. Якщо самоклеюча плівка має візерунок з раппортом, тоді потрібно розрізати по лицьовій стороні. Самоклеюча плівка з малюнком «під плитку» нарізається по швах «плитки».

Ремонт та будівництво. Самоклеюча плівка4. Наклейка. На зворотному боці самоклеющейся плівки, на папері, в картинках зображено керівництво по роботі з самоклеющейся плівкою. Слід відокремити папір від самоклеющейся плівки приблизно на 5 см, потім прикласти самоклеющуюся плівку до поверхні і приклеїти відокремлений край. Після цього слід повільно рівномірно відтягувати однією рукою папір з решти самоклеющейся плівки. Іншою рукою слід розгладжувати самоклеющуюся плівку м’яким рушником. Пригладжувати необхідно від центру до країв — цим можна уникнути утворення повітряних бульбашок. Якщо в деяких місцях все-таки залишаться такі міхури, то їх слід проколоти голкою, обережно випустивши повітря з-під самоклеющейся плівки. Якщо самоклеюча плівка приклеєна неправильно, то нова піддається коригуванню самоклеюча плівка приклеюється остаточно лише через кілька годин, так що самоклеющуюся плівку можна зняти з твердого підстави і наклеїти по-новому.

5. Обклеювання кутів і країв

 • Круглі краю. Існує наступний прийом: самоклейка плівка нагрівається звичайним ручним феном. Після цього її дуже просто загнути і приклеїти з внутрішньої сторони.
 • Рівні кути і канти (наприклад книжкові палітурки). У цьому випадку, виступаючі кути самоклеющейся плівки найкраще надрізати під кутом в 45 градусів, а після цього загнути і приклеїти.
 • Для отримання чистих країв необхідно загладити саоклеющуюся плівку по краях кілька разів великим пальцем — тоді самоклеюча плівка ляже точно по краю.

Ремонт та будівництво. Самоклеюча плівка6. Складання кількох полотнищ. При наклеюванні внапуск враховується припуск близько 1,5 см. При наклеюванні встик одне полотнище накладається на інше внапуск, проте краю не щільно притискаються. Накладені один на одного краю самоклеющейся плівки прорізаються металевим ножем по лінійці, а відрізані смужки видаляються. Місця стику можуть бути прикрашені наклеєною зверху кольоровою стрічкою або бордюром.

7. Обклеювання великих поверхонь. Їх можна обклеювати тільки якщо вони добре вбирають вологу. Необхідно покрити таку поверхню клеєм для шпалер і, поки клей вологий, наклеїти плівку, підігнавши її в потрібну позицію. Потім потрібно притиснути її за допомогою ганчірки або губки і розгладити.

8. У разі, якщо самоклеюча плівка прилипає занадто швидко, слід посипати поверхню пудрою або тальком. У цьому випадку самоклеюча плівка прилипне не так швидко, що дозволить зміщувати її до потрібної позиції. При виникненні бульбашок слід проткнути плівку голкою або шпилькою і випустити повітря.

9. Наклеювання на скло, синтетичні матеріали і метал. Поверхня злегка змочується водним розчином з додаванням миючого засобу. Потім слід повністю видалити з самоклеющейся плівки оборотну паперову сторону і покласти плівку на зволожену основу. Так буде легше підганяти самоклеющуюся плівку в потрібну позицію. Коли бажане положення досягнуте, слід легко притиснути плівку і за допомогою ганчірки або губки, розгладити поверхню по напрямку до країв і донизу, видаляючи воду.

Ремонтні роботи, які можна виконувати за допомогою самоклеющейся плівки:

 • дзеркальний ефект при обклеюванні коридорів і холів;
 • ремонт дверей;
 • оновлення кухонних меблів;
 • оновлення ванної кімнати;
 • вікна і скла.

Короткий зміст статті: Ремонт і будівництво. Поради по ремонту, як зробити ремонт своїми руками, обробка, ремонт квартир, будівельні матеріали, оздоблювальні матеріали, ламінат, гіпсокартон, плінтус, кахель, плитка, ковролін, труби, пиломатеріали, стелі, лінолеум, двері, вікна, стіни, підлога, фарба, шпалери, дизайн інтер’єру, сантехніка, електрика, електромонтаж, балкон, лоджія, інструменти для ремонту, печі, камін, меблі, Ремонт і будівництво, обробка, ремонт квартир, будівельні матеріали, оздоблювальні матеріали, інструменти для ремонту, ламінат, гіпсокартон, плінтус, кахель, плитка, ковролін, труби, пиломатеріали, стелі, лінолеум, двері, вікна, стіни, підлога, фарба, шпалери, дизайн інтер’єру, сантехніка, електрика, електромонтаж, балкон, лоджія, печі, камін, меблі, поради по ремонту, ремонт офісів, ремонт приміщень самоклеюча плівка

Джерело: Ремонт і будівництво. Самоклеюча плівка

Замовити: самоклеюча плівка.

Також ви можете прочитати