Як зробити 3d стеля своїми руками фото 3д стель

28.06.2016

3d стеля своїми руками

Традиційне оформлення стелі – побілка, штукатурка, все частіше поступається місцем новим оригінальним методам. І якщо для класичних і офісних стилів рекомендується досить стриманий дизайн стельових покриттів, то в житловому або громадському приміщенні сучасного стилю можна здійснити найсміливіші проекти.

Характеристики натяжної стелі

Для вирівнювання та декорування стельової поверхні використовуються різні конструкції: підвісні, гіпсокартонні і натяжні стелі. Саме останній варіант можна використовувати для створення 3d–ефектів.

Натяжна – це система, що складається з полотна і алюмінієвих або пластикових профілів, з допомогою яких тканина кріпиться під базовим стельовим перекриттям. Звідси дві відмітні особливості: отримане покриття являє собою рівну поверхню, що і дозволяє розмістити на ній 3d-малюнок. Друга риса – навісний стеля монтується не на базову перекриття, а на стіни, що дає можливість надавати йому самі фантастичні форми. На фото – хвилеподібна навісна конструкція.

В якості полотна використовується поліестрова текстиль і вінілова плівка. Перший матеріал відрізняється стійкістю до дії температур, і більш простим монтажем – немає потреби розігрівати полотно перед натягуванням. Другий варіант складніше в установці, але зате абсолютно не боїться води і чудово відновлюється у випадку затоплення.

Вінілове полотно обробляється різними способами.

 • Глянсове покриття – забезпечує дзеркальне відображення. Разом з об’ємним малюнком враження виходить вражаюча.
 • Матове – небликующее рівне покриття послужить відмінним фоном для малюнка з великих елементів. На фото – біле вінілове полотно з зображеннями квітів.
 • Сатинове – блиск відсутня, але завдяки рельєфній поверхні поглиблюється колір фону.


Зд стелі

Строго кажучи, до таких належать тільки стельові покриття з об’ємним малюнком. Однак, так як натяжна конструкція дуже пластична, то до зображення досить часто додається, або реалізується самостійно, криволінійність і багаторівневість стельового покриття. Останнє можливо тільки при достатній висоті базового перекриття – не менше 2,8 м.

 • Зd-малюнок – для його створення, як правило, використовується фотодрук, що своїми руками не здійсненно. Малюнок жебрати індивідуально: замовник може скористатися як готовим каталогом, так і своїм ескізом. Нанесення фотодруку ніяк не відбивається на якості натяжної полотна, тобто його можна мити, можна монтувати в приміщеннях з підвищеною вологістю.

Для друку можуть бути використані всі види полотна: з глянсовим, матовим і сатиновим покриттям. Обмеженням у даному випадку служать розміри малюнка. Вінілове полотно випускається рулонами різної ширини до 5 м. Якщо для великого приміщення цього виявиться недостатньо, рекомендується для створення 3d-ефекту використовувати безшовне полотно – поліестр. Також можлива реалізація і такого варіанту: організація дворівневого стелі, де об’ємний малюнок розміщується всередині геометричного елемента.

3d-малюнок наноситься на плівку в стислому вигляді, так як установка конструкції передбачає розтягування полотнища.

Для реалізації об’ємних фігур з 3d-ефектом частіше застосовуються вінілові плівки з глянцевою або навіть дзеркальною поверхнею, що значно посилює враження. Розрізняють декілька найпопулярніших способів установки.

 • Конус – покриття натягується таким чином, щоб вершина звисає зі стелі конуса виявлялася увінчаною люстрою або, наприклад, обрамляла колону. Такий дизайн нагадує гірські печери зі сталактитами і сталагмітами. На фото представлений зразок конусоподібної навісної конструкції.
 • Арка – плавний, закруглений перехід від стін до стельового перекриття. У великих приміщеннях можуть бути встановлені арки різного радіусу та висоти.
 • Хвилі – кріплення до стіни здійснюється за хвилеподібним кривим. Стельове покриття в цьому випадку виходить у формі хвиль – однакових або різних, з ефектом розбігання або напливу. Монтаж такої конструкції відрізняється складністю.

Поєднання гіпсокартонного і навісного стелі – більш традиційне рішення, в якому на частину стельового перекриття встановлюється каркас з листами гіпсокартону, а всередині геометричної фігури, наприклад – вінілова плівка з малюнком. Посилити ефект об’ємності дозволяють різні освітлювальні пристрої.

Монтаж 3д-стелі

Розрізняють три методу кріплення навісний конструкції. Будь-який з них здійснимо своїми руками.

 • Гарпунний – плівка натягується і закріплюється за допомогою гарпунів – крючков, розташованих по краю полотна. Таке покриття легко частково демонтувати для проведення ремонту або установки світильника. І закріпити знову, приєднавши гачки. Стельове покриття повинне бути точно розрахована по площі – на 7% менше площі базової стелі.
 • Клиновий – плівка закріплюється за допомогою клинів. Таким чином можна встановити багаторівневі конструкції, при цьому демонтаж покриття вже неможливий. Точних розрахунків тут не потрібно, так як при натягу зайве просто відрізається.
 • Штапікове – для фіксації застосовуються рейки. У цьому разі немає потреби встановлювати стельовий плінтус.

Технологія установки досить проста і здійсненна своїми руками.

  1. По периметру кімнати розмічається рівень монтажу навісної конструкції. Характер лінії значення не має.
  2. По розмітці за допомогою шурупів кріпляться профілі – рекомендується вибирати алюмінієві. Частота кріплення: 7-15 см, в місцях стиків рекомендується частіше – через 1-2 див.
  3. При монтажі профіль перевіряється: неприпустимі гострі краї.
  4. Кімната прогрівається тепловою гарматою – це найбільш зручний спосіб, до 40 градусів.
  5. Установка починається з зазначеного на плівці кута. Плівка весь час прогрівається до 60-65 градусів. Потрібно стежити потім, щоб між плівкою і гарматою зберігалося відстань.
  6. Розігріта плівка натягається, гарпуни встановлюються в пази на профілі місце.
  7. Наступним закріплюється кут по діагоналі. Слід звернути увагу на дотримання малюнка.

При установці тканинного полотна монтаж починається з середини кімнати. Тканина закріплюється в профілі, а потім поступово розгортається до кутах, де і кріпиться багетами. Розігрів в цьому випадку не потрібен.


Які варіанти обробки стелі найдешевші

Короткий опис статті: плівка 3d Опис різновидів 3d стелі, рекомендації по установці. 3d стелю,своїми руками

Джерело: Як зробити 3d стеля своїми руками – фото 3д стель

Також ви можете прочитати