Різне

Питання і відповіді, Імітуємо карбон: тонкощі поклейки

02.07.2016

Імітуємо карбон: тонкощі поклейки

За рахунок своєї « карбонової» текстури імітують плівки як правило товсті ( більше 100 мкм). З одного боку це перевага: товсту плівку легше клеїти. З іншого боку товстій плівці складніше триматися в складних місцях, 3D-криволінійних поверхонь. Тому при нанесенні карбону особливо важливо дотримуватися всі технічні рекомендації.

Очищення поверхні перед нанесенням плівки повинна проводитися ізопропиловим спиртом або спеціальними засобами. Етиловий спирт не є рекомендованим знежирювачем, оскільки не забезпечує належної ступеня очищення.

При нанесенні плівки на складні криволінійні ділянки рекомендується використовувати спеціальні праймери. Праймер — це рідина, яка у багато разів збільшує адгезію плівки до поверхні. Мастика наноситься тонким шаром на критичний ділянку поверхні, після чого відбувається нанесення плівки. Використання праймера дозволяє значно збільшити терміни експлуатації плівки.

При нанесенні карбону на криволінійні ділянки необхідно прогрівати відразу великі фрагменти матеріалу. Таким чином, напруга, яке відчуває плівка при розтягуванні, розподіляється по великій площі. Якщо ж прогрівати плівку невеликими за площею фрагментами, то на них може залишитися внутрішнє напруження, яке згодом призведе до відклеювання матеріалу.

У місцях стиків, швів, країв плівки необхідно використовувати крайової герметик. Герметик захищає краю від вітру та води, запобігає « загинання» країв, збільшує здатність плівки витримувати мийку. У кінцевому рахунку герметик, як і праймер, продовжує термін служби графіки.

Нескладним, але дуже важливим етапом в нанесенні плівки, що імітує карбон, є фінальний прогрів графіки. Коли поклейка завершена, необхідно взяти фен, виставити на ньому температуру мінімум 440°С і ще раз ретельно прогріти всі критичні ( криволінійні) області. Це дозволяє зняти залишкову напругу вінілу, активізувати клей.

І останнє, про що варто пам’ятати, що це остаточна адгезія акрилового клею, використовуваного абсолютно у всіх самоклеючих плівках, і в тому числі в карбонових, набирається за 24 години. Таким чином, обклеєна машина добу повинна стояти в боксі при температурі не менше 10°С.

Якщо все описане вище буде враховано в процесі нанесення плівки, то власник автомобіля ще довго буде радіти красивому карбоновому малюнку.

03.02.2011, 7097 переглядів.

Короткий опис статті: поклейка карбону Питання та відповіді — Імітуємо карбон: тонкощі поклейки Питання та відповіді — Імітуємо карбон: тонкощі поклейки

Джерело: Питання та відповіді — Імітуємо карбон: тонкощі поклейки

Також ви можете прочитати