Різне

Екранування технічних засобів і приміщень Студопедия

24.02.2017

Екранування технічних засобів і приміщень

Екранування застосовується для зниження рівня електромагнітного випромінювання в навколишньому просторі. У технічних засобах екранування може здійснюватися окремих елементів, окремих вузлів і блоків і всього пристрою.

Екрануючі властивості мають і звичайні приміщення. Ступінь їх захисту залежить від матеріалу і товщини стін, перекриттів і наявності віконних прорізів. На частотах 100 – 500 МГц ефективної екрануванням мають залізобетонні будівлі з екранованими вікнами. Це пояснюється тим, що екран з арматури залізобетонних панелей і решітки, які закривають віконні прорізи, ефективно послаблюють радіовипромінювання. На частотах до 1 ГГц і вище ефективність екранування зменшується, так як розмір комірки арматури стає порівнянним з ½ довжини хвилі (15 см).

Щоб вирішити питання про матеріал екрану, необхідно знати, у скільки разів потрібно послабити рівні випромінювання. Найчастіше це від 10 до 30 разів. Таку ефективність забезпечує екран, виготовлений з одинарною мідної сітки з вічком 2,5 мм, або з тонколистової оцинкованої сталі завтовшки 0,5 мм і більше. Зі збільшенням товщини екрану ефективність екранування збільшується. В якості матеріалів екрану можуть використовуватися і фольгові проводять матеріали, які для міцності можуть кріпитися на непроводящую основу. З немагнітних металів найбільшим ефектом володіє мідь, потім йдуть алюміній і латунь.

В низькочастотній частині діапазону мідь істотно поступається сталі по затуханню поглинання, але має більше переваг за загасання відображення. Аналізуючи загасання тонколистових і фольгових екранів в цілому, можна відзначити, що в діапазоні частот 150 кГц – 10 МГц більш високий результат показують мідні і алюмінієві екрани, а при 10 МГц – 37,5 ГГц перевага залишається за сталевими екранами.

Металеві листи (або полотнища сітки) повинні бути електрично міцно з’єднані між собою по всьому периметру, що забезпечується електрозварюванням або паянням. Двері приміщень також необхідно екранувати, з забезпеченням надійного електричного контакту з дверною рамою по всьому периметру не рідше, ніж через 10-15 мм. Для цього застосовують пружинну гребінку з фосфористої бронзи, зміцнюючи її по всьому внутрішньому периметру дверної рами. При наявності в приміщенні вікон їх затягують одним або двома шарами мідної сітки з вічком не більше ніж 2×2 мм, причому відстань між шарами сітки повинна бути не менше 50 мм. Обидва шари повинні мати хороший електричний контакт зі стінками приміщення допомогою гребінки з фосфористої бронзи, або паянням, якщо сітка незнімна.

Спеціальні екрановані приміщення дозволяють досягти ослаблення сигналу до 80 – 100 дБ, в той час як неекрановані приміщення тільки до 5 – 30 дБ. Такі екрановані приміщення дозволяють повністю нейтралізувати будь-які типи пристроїв радіотехнічної розвідки. Однак висока вартість, зниження комфортності та інші незручності для персоналу (використання подвійних дверей з тамбуром і взаємним блокуванням для того, щоб при вході або виході одна двері була обов’язково закрита) роблять застосування таких споруд виправданим тільки при необхідності захищати особливо важливу інформацію.

Екранування технічних засобів і приміщень Студопедия
3.3.6 Металізовані плівки

металізованої плівки атоми чистого металу з’єднуються з основними атомами поліефірної плівки, в результаті чого виходить прозорий, міцний матеріал, що володіє високою стійкістю до пошкоджень, не схильний до лущення, тріщин та втрати кольору. Для збільшення захисного ефекту металізована плівка має багатошарову структуру. Розглянемо найбільш часто вживану плівку, яка складається з 6 шарів, три з яких – лавсанові з модифікованою (активованої) поверхнею(рис. 11.8) .

Екранування технічних засобів і приміщень Студопедия

Рис. 11.8 Структура металізованої плівки

З зовнішньої сторони перша лавсанова плівка має лакове покриття, яке нерозчинне в таких розчинниках як хлороформ, ацетон. У лаковому шарі міститься поглинач ультрафіолетових променів. Внутрішня сторона металізовані плівки. Друга (внутрішня) лавсанова плівка покрита невисихаючим адгезивом товщиною 10 мкм. Третя лавсанова плівка являє собою антиадгезив і є захисною. Саме багатошарова структура плівок гарантує їх гнучкість і міцність. Колір і інші оптичні характеристики визначаються застосовуваними металевими частинками. Найбільш часто використовується титан, бронза, срібло, золото, залізо та ін

Металізовані плівки наносяться на шибки в

приміщеннях, службовців для обробки закритої інформації, і призначені для захисту віконних прорізів від витоку інформації по електромагнітному і акустооптическому (лазерного) каналах, а також для перешкоджання спробам спостереження за приміщенням за допомогою оптичних засобів.

Установка металізованих плівок на шибки приводить до послаблення електромагнітного випромінювання з приміщення. Ефективність екранування плівок найбільш енергетичному діапазоні частот побічних випромінювань ПЕОМ (300-500 МГц) становить 25-35 дБ, що еквівалентно скороченню дальності прийому електромагнітного сигналу заданого рівня до 50 разів. Зазначені величини екранування порівнянні з екрануючими характеристиками залізобетонних будівельних конструкцій. Установка на віконному склі двох шарів металізованих плівок недоцільна, так як в цьому випадку тільки у вузькій смузі частот (80 – 130 МГц) підвищення ефективності екранування становить 12 дБ, а в середньому по всьому діапазону частот – тільки 3 дБ. Металізовані плівки дозволяють отримувати високі результати на частотах вище 200 МГц. Досягається ними загасання до 40 дБ в 10-100 разів зменшує відстань можливого перехоплення інформації.

Крім захисту віконних прорізів, металізовані плівки можуть застосовуватися також для перекриття щілин у вікнах і екранування транспортних засобів в високочастотної області радіодіапазону, де застосування традиційних екрануючих матеріалів пов’язано з великими витратами часу і коштів.

Аналіз оптичних характеристик металізованих плівок показав, що їх використання не може повністю виключити можливість перехоплення мовної інформації з шибок лазерними засобами. Однак при подвійному або потрійному склінні і знятті сигналу з внутрішнього скла нанесення плівки на зовнішнє скло може істотно ускладнити знімання інформації. Це потребуватиме значного (у 10-30 разів) збільшення потужності лазера з-за великих втрат на відбиття і зміна поляризації лазерного випромінювання або необхідності наближення його до шибки, що підвищує ймовірність виявлення зондувального випромінювання за допомогою візуальних інфрачервоних засобів спостереження.

Аналіз оптичних характеристик металізованих плівок стосовно до задачі захисту від візуального спостереження показав, що при наявності зовнішнього освітленого фону застосування металізованих плівок зменшує контраст до 10 разів при одношарової наклейці і до 100 разів при двошаровій, що практично виключає можливість безпосереднього візуального спостереження за об приміщенням. Однак при проведенні спостереження в ідеальних для зловмисника умовах або із застосуванням спеціальних засобів обробки зображень, загасання, внесене плівками в оптичному діапазоні, недостатньо для погіршення розпізнавання спостережуваного об’єкта.

Таким чином, можна відзначити, що використання металізованих плівок в цілому забезпечує необхідний захисний ефект від витоку інформації по електромагнітному і акустооптическому (лазерного) каналах, а також при візуальному спостереженні. Однак висновок про достатність захисту може бути прийнято в кожному конкретному випадку з урахуванням усіх факторів навколишнього оточення.

Крім своїх властивостей захисту інформації від дистанційного знімання металізовані плівки істотно ускладнюють фізичне проникнення зловмисника всередину приміщення. Міцність скла з наклеєною плівкою підвищується до 20 разів і захищає від зломів, ударів камінням, вибухових хвиль, пляшок із запальною сумішшю, пострілів з мисливських рушниць і т. д. Навіть при дуже сильному ударі скло залишається безосколочним, так як захисна плівка не дає йому розлітатися, утримуючи тріснуте скло в рамі.

Металізовані плівки захищають і від пожежі. При пожежі звичайні вікна і скляні двері під тиском випромінюваного тепла лопаються, сприяючи проникненню повітря і збільшення полум’я. У скла, покритих плівкою, збільшується межа вогнестійкості більш ніж в 10 разів, що дозволяє виграти у вогню важливе час і тим самим зменшити шкоду від пожежі.

Плівки екологічно чисті і не мають шкідливих впливів на здоров’я людини. Спеціальний лаковий шар забезпечує стійкість до подряпин, дозволяючи зберігати скла в гарному стані. Плівки миються як звичайне скло, а їх монтаж не створює додаткових труднощів.

Короткий опис статті: металізована лавсанова плівка студопедия, школопедия, лекція, реферат, допомога, безкоштовно, методичка

Джерело: Екранування технічних засобів і приміщень — Студопедия

Також ви можете прочитати