Різне

article 2564

24.02.2017

Як встановити Windows XP замість Windows 7

Не дивлячись на те, що з часу виходу Windows XP минуло вже чимало років і випущено дві повноцінні версії операційної системи, яка у неї залишається чимало фанатів. І тому, купивши комп’ютер з передвстановленою «сімкою» така людина передбачувано хоче або взагалі «знести» це операційну систему і встановити звичну «ХРюшу», любо мати на комп’ютері ці 2 ОС. Взагалі, причин, щоб досі користуватися XP – повно (ну може, людина, зрештою, просто ретроград і любить все старе, класичне).

У одвічна суперечка про те, яка з цих версій краща, ми вступати не будемо. Ну, заманулося людині дістати запорошився диск з XP і встановити її на комп’ютер – чому ні? На те у нього і персональний комп’ютер. Зате ми можемо допомогти, розповівши вам, як це краще зробити.

Порада: перш ніж виконувати покрокові інструкції, дочитайте статтю до кінця.

Тут все не так вже й складно. Всі операції можна зробити вже при установці Windows XP. Для цього необхідно перезавантажити комп’ютер, вибравши завантаження з CD-рома. У цей момент в приводі повинен стояти інсталяційний диск Windows XP. Почнеться установка.

1. У першому вікні на синьому тлі нам запропонують на вибір: приступити до установки, відновити Win XP або вийти. Приступаємо до установки, натиснувши «Enter».

2. У наступному вікні внизу буде таблиця з розділами нашого жорсткого диска. Ось тут потрібно правильно вибрати розділ – той, на якому стоїть Windows 7, щоб знищити колишню операційну систему і встановити на її місце Windows XP. Швидше за все, це буде « C: Раздел2 < SYSTEM> [ NTFS]». Вибравши розділ, тиснемо «Enter».

3. З’явиться наступне вікно, що повідомляє нам, що у вибраний розділ буде проведена установка Windows XP. Тут вам буде запропоновано 4 варіанти форматування розділу або залишити те форматування, яке зараз є. Раджу вибрати 1 варіант – «Форматувати розділ в системі NTFS » (FAT, як застарілий варіант, ми не розглядаємо). Вибираємо цей елемент і тиснемо «Enter».

4. Все, тепер має початися установка, яку ви самі без праці доведете до кінця.

Не лякайтеся, коли комп’ютер після діалогу копіювання даних, сам перезавантажиться. Після цього установка продовжиться, а синій екран замінить більш приємний інтерфейс з уже звичними вікнами. Там ви будете вибирати мову, регіон і робити інші параметри, з якими впорається навіть новачок і які зводяться, по суті, до уважного прочитання інструкцій, простому зміни потрібних налаштувань і нажиманию кнопки «Далі».

Завдання. встановити операційну систему Windows XP на комп’ютер з вже встановленою Windows 7 – так, щоб було два робочих операційних системи. Створення конфігурації завантаження, щоб при старті комп’ютера був вибір завантажуваної операційної системи. Взагалі, правильніше було б спочатку встановлювати більш ранню версію операційної системи, а слідом за нею – більш нову. Але ми розглянемо один з найпоширеніших варіантів – коли купується комп’ютер або ноутбук із встановленою «сімкою», при цьому інсталяційного диска Windows 7 не додається. В такому разі, дійсно, якщо ми хочемо мати 2 операційні системи, альтернатив немає – ставимо XP поруч з встановленою «сімкою».

Отже, припустимо, що ваш жорсткий диск розділений як мінімум на 2 розділи, один з яких (диск) вже містить встановлену Windows 7, а другий (диск D) – відформатований і готовий до установки Windows XP. Установка Windows XP проходить досить просто і швидко. Про те, як це зробити, можна знайти купу інформації в мережі або ж просто слідувати рекомендаціям, які з’являтимуться на екрані по мірі установки. Або робіть все, як я описав в інструкції «Установка XP замість 7 » з тією лише різницею, що XP потрібно встановити у вільний розділ, а не в той, де вже стоїть «сімка».

Але з початку вам потрібно перезавантажити комп’ютер і вибрати завантаження з диска (це робиться в Біосі або, як на деяких ноутбуках – натискаючи при завантаженні кнопку «ESC», поки не з’явиться меню з вибором завантаження з жорсткого диска і CD-рома). Потім потрібно вставити інсталяційний диск з Windows XP і почати установку. Нову операційну систему встановлюємо на вільний диск (D).

Після установки і перезавантаження завантажиться відразу Windows XP. Ваша Windows 7 поки недоступна і завантажити ви її не зможете. Насамперед необхідно трохи попрацювати з завантажувачем, щоб при включенні або перезавантаженні системи, з’являлася таблиця з вибором завантажується ОС.

Наступний крок

Так як інсталяційного диска Windows 7 у нас немає, нам знадобиться установка корисної програми EasyBCD. Також потрібно встановити Net Framework 2.0. Обидва ці засоби і безкоштовні викачуються легально. Встановлюються вони на свіжовстановленому XP.

Після установки запускаємо EasyBCD.

Відкривається ось таке вікно (зверніть увагу на версію програми, яка використовується. У різних версіях пункти меню трохи розрізняються. Можна пошукати в інтернеті інструкцію до конкретної версії).

Вибираємо пункт «Додати запис» або « Add/Remove Entries » — якщо у вас англійська версія.

Відкриється наступне вікно.

У розділі «Операційні системи» виставляємо наступні показники:

Назва: Microsoft Windows XP

це буде Виглядати приблизно так.

Тепер тиснемо «Додати»

Тут у розділі «Редагувати мене завантаження» повинна з’явитися наша XP. Тиснемо «Зберегти».

Далі розділ установка BCD. Встановлюємо завантажувач, вибираючи розділ, де встановлено «сімка» (диск C). І тиснемо «Записати MBR».

Все. Тепер можна закривати програму і пробувати перезавантажувати комп’ютер. При завантаженні має з’явитися спеціальний диспетчер з вибором операційних систем.

Короткий опис статті: як перевстановити віндовс на ноутбуці Як встановити Windows XP замість Windows 7. Не дивлячись на те, що з часу виходу Windows XP минуло вже чимало років і випущено дві повноцінні версії Як встановити Windows XP замість Windows 7, Windows XP,Windows 7

Джерело: Як встановити Windows XP замість Windows 7 / Windows / Комп’ютерна документація, інструкції та статті

Також ви можете прочитати