Різне

article 118

24.02.2017

Який штраф за тюнінг у 2017 році: рекомендації фахівців

Тюнінг дуже популярний серед власників автомобілів. Практично кожен з них прагне виділитися в натовпі, надати своєму автомобілю оригінальність, а також домогтися найкращих характеристик.

Для тюнінгу автомобіля практично не існує межі. Тюнінг може включати в себе як невеликі зовнішні зміни автомобіля, так і значне удосконалення двигуна, ходової частини, підвіски, вихлопної системи і інших частин машини.

Види тюнінгу

Розрізняють кілька видів тюнінга:

  • зовнішній тюнінг. Зміна зовнішнього вигляду автомобіля. Наприклад, приклеювання етикеток або плівки, аерографія, обважування, різні накладки і т. д. Такі маніпуляції з машиною дозволяють надати їй унікальність, виділитися у натовпі, але, звичайно, вони не впливають на характеристики автомобіля;
  • установка спойлерів і повітрозабірників. Цей вид тюнінга допомагає збільшити максимальну швидкість автомобіля. Спойлер посилює притиск машини на дорозі, а повітрозабірник необхідний для охолодження гальм;
  • чіп-тюнінг. Цей вид має на увазі незначні зміни в електронній частини автомобіля. Він допомагає збільшити потужність машини без внесення серйозних змін в двигун та інші агрегати;
  • самий серйозний вид тюнінга зачіпає важливі вузли і агрегати. Його використовують водії з метою участі у вуличних гонках.

Тюнінг з точки зору закону в 2016-2017 році

Як ми бачимо, в поняття «тюнінг» входить велика кількість різноманітних змін у зовнішньому вигляді та характеристики автомобіля. Всі вони є законними? Сучасне законодавство вимагає юридичного оформлення всіх змін, що вносяться в конструкцію автомобіля.

Є ряд вимог до будь-якого автомобіля. Наприклад, фари повинні світити білим, покажчики повороту – жовтим, ліхтарі – червоним, передні протитуманні фари – білим або жовтим, а задні – червоним світлом. Тому зміна цих параметрів спричинить за собою проблеми з проходженням техогляду, а, отже, з отриманням страхового поліса.

Забороненими є наступні види тюнінгу:

  1. Освітлювальні прилади. Російське законодавство забороняє змінювати освітлювальні прилади автомобіля. Забороняється змінювати їх кількість, колір і потужність лампочок, а також обклеювати їх різними плівками. Дуже часто автовласники встановлюють на автомобіль ксенонові фари. Вони не заборонені, якщо мають автоматичний коректор і омивач фар. Якщо ці елементи відсутні, за установку ксенону передбачено позбавлення прав на термін до 6 місяців.

Також заборонено встановлювати світлодіодне підсвічування днища, колісних дисків, порогів та інших елементів кузова. Така підсвічування може загрожувати автовласникові позбавленням водійського посвідчення на термін від 6 до 12 місяців. Дозволеним тюнінгом в даному випадку є тільки установка протитуманних фар і наклеювання різноманітних «вій» на фари, за умови, що вони не перешкоджають подачі світла.

Не варто забувати про те, що правильна робота освітлювальних приладів дуже важлива для безпеки руху на автомобілі. Тому установка освітлювальних приладів, які не відповідають правилам, зазначеним у законодавстві, може загрожувати не тільки штрафом, але і більш серйозними наслідками.

  1. Тонування Заборонено тонування стекол автомобіля за винятком задньої півсфери і смуги на лобовому склі. Багато автовласників, намагаючись обдурити співробітників ГИБДД, використовують орендовану тонування, але вона також є забороненою. Повна тонування допускається тільки на автомобілях спеціального призначення. Для цього потрібно отримати дозвіл, яке недоступне звичайним автовласникам. За тонування лобового і передніх бокових стекол передбачений штраф від 500 рублів.
  2. Зміна кольору автомобіля, використання наклейок. За чинним законодавством можлива зміна кольору автомобіля не більше ніж на 40% усієї його площі. Це ж правило діє і на обклеювання різними плівками. Якщо ж забарвлюється велика частина кузова машини, необхідно внести відповідні зміни в документи. Якщо фактичний колір машини не збігається із зазначеною в документах, власникові загрожує штраф від 1 500 до 2 000 рублів.
  3. Заміна деталей автомобіля. Законом дозволяється встановлювати на автомобіль різні захисні накладки і обважування кузова. Якщо ж мова йде про встановлення на автомобіль однієї марки яких-небудь деталей від авто іншої марки, потрібне внесення змін у документи.
  4. Кермо. В даний час штраф за встановлення нестандартного рульового колеса не передбачено. Багато любителі тюнінгу воліють стандартного керма «спортивний» меншого діаметру. З міркувань безпеки краще цього не робити, так як у випадку ДТП водій може не впоратися з керуванням автомобілем, в якому встановлений такий кермо.
  5. Внутрішній тюнінг. Штрафу за внесення змін до деталі автомобіля з метою поліпшення його характеристик не передбачено. Але не можна забувати про те, що внесення змін у конструкцію двигуна, ходової частини, підвіски і інших важливих деталей автомобіля може мати серйозні наслідки, відповідальність за які несе власник автомобіля.

Щоб уникнути штрафів або позбавлення водійського посвідчення, потрібно встановлювати на автомобіль тільки тюнінг, що не суперечить законодавству.

Тюнінг автомобіля – прекрасна можливість надати йому індивідуальність і поліпшити характеристики. Але не можна забувати про те, що всі деталі автомобіля, встановлені виробником, створені з урахуванням багатьох параметрів і забезпечують максимальну безпеку. Перед тим як внести зміни в ту чи іншу деталь автомобіля, обов’язково потрібно подумати про свою безпеку і безпеку інших учасників дорожнього руху.

Короткий опис статті: зміна кольору автомобіля ціна Тюнінг – внесення змін у зовнішній вигляд, а також встановлення додаткових агрегатів в автомобіль з метою поліпшення його характеристик. Тюнінг

Джерело: Штраф за тюнінг свого авто в 2017 році, рекомендації фахівців

Також ви можете прочитати