Новини

Самоклеюча плівка, Поради по ремонту та будівництву

26.11.2014

Самоклеючі плівки з декором під дерево охоплюють близько 70 різних малюнків, починаючи з класичного дуба і сосни, тропічних порід дерева, буку і до фантастичних химерних малюнків.

Палітра візерункових плівок простягається від тиснених прозорих плівок і прозорого візерункового скла для прикраси вікон до фантастичних узорів та дитячих мотивів, а спеціальні візерунки під плитку, під мармур і рельєфні візерунки дозволяють дешево і швидко відтворити натуральний матеріал.

Переливаються або металеві самоклеюча плівка, а також самоклеюча плівка з велюровим ефектом багаті грою фарб. Існують також самоклеюча плівка, яка завдяки особливому ущільнення, призначена спеціально для поверхонь, що піддаються сильним навантаженням.

На нашому ринку в даний час самоклеюча плівка представлена наступними німецькими марками:

«D-C-FIX», «FRIEDOLA», «ALCOR».

Самоклеюча плівка випускається:

«Стандарт» одноколірні: глянцеві і матові, з імітацією шпону цінних порід дерева, дитячі сюжети, імітація оброблених каменів, керамічної плитки, полотна, вітражів, тканин, гобеленів.

«Особливе виконання» металік, «під велюр», покрита натуральною пробкою, «шкільна дошка», меблева та дверна самоклеюча плівка, потовщена самоклеюча плівка для стільниць і підвіконь

До самоклеючій плівці випускаються бордюри: рулони шириною 5,3 см і 10,6 см (довжиною 10 м) ,вони ідеально підходять для обробки будь-яких речей і дають змогу об’єднати різноманітні предмети обстановки в єдину групу (при обрамленні дзеркал і картин, обробки шаф, оздобленні різних коробок, обкладинок книг тощо).

Ремонт з самоклеющейся плівкою

Ремонтні роботи, які можна виконувати за допомогою самоклеющейся плівки :

 • ремонт дверей;
 • оновлення кухонних меблів;
 • оновлення ванної кімнати;
 • вікна і скла;
 • дзеркальний ефект при обклеюванні коридорів і холів.

Необхідні для ремонту інструменти :

 • олівець або ручка;
 • лінійка або метр;
 • ножиці;
 • іноді дисковий ніж;
 • м’яка ганчірка;
 • ракель, фен і шпалерний клей (при обклеюванні круглих поверхонь).

Основа під обклеювання плівкою

Основа, яку необхідно обклеїти самоклеющейся плівкою, повинна бути чистою, гладкою, без жиру і пилу.

Щоб знежирити поверхню, можна протерти її водою і засобом для миття, а в екстрених випадках — лужним розчином.

Ідеальною основою є дошки з лаковим покриттям, очищені від пилу.

Дошки без лакового покриття грунтуються за допомогою поліефірного або грунтового лаку, а в разі необхідності за допомогою метилового шпалерного клею.

Шорсткі, пористі поверхні ( дерево, фанера, стружка-плита, тканина, пробка, керамічна плитка, гіпс, штукатурка тощо) повинні бути сухими, без пилу. При необхідності поверхню можна обробити грунтовкою.

Нерівні або розтріскані основи вирівнюються за допомогою шпаклювальної маси і відшліфовуються. Потім їх необхідно зачистити і покрити складом грунтовки (на основі акрилу) — це необхідно для забезпечення максимальної міцності приклеювання самоклеющейся плівки.

Точильная пил зчищається щіткою або змивається етиловим спиртом.

При наклеюванні на скло, синтетичні гладкі матеріали (лак, пластмаса тощо ), метал. Перед наклеюванням плівки необхідно злегка змочити поверхню скла водою з миючим засобом (наприклад, для миття посуду).

Нарізка самоклейки

Нарізку полегшує сантиметрова сітка (шкала), яка надрукована на зворотній паперової стороні самоклеющейся плівки. При нарізці довгих, рівних шматків рекомендується різати ножем уздовж лінійки. Нарізку рекомендується проводити з запасом в 2-3 див.

Якщо самоклеюча плівка має візерунок з раппортом, тоді потрібно розрізати по лицьовій стороні.

Самоклеюча плівка з малюнком «під плитку» нарізається по швах «плитки».

Наклейка плівки

На зворотному боці самоклеющейся плівки, на папері, в картинках зображено керівництво по роботі з самоклеющейся плівкою.

Слід відокремити папір від самоклеющейся плівки приблизно на 5 см, потім прикласти самоклеющуюся плівку до поверхні і приклеїти відокремлений край. Після цього слід повільно рівномірно відтягувати однією рукою папір з решти самоклеющейся плівки. Іншою рукою слід розгладжувати самоклеющуюся плівку м’яким рушником.

Пригладжувати необхідно від центру до країв — цим можна уникнути утворення повітряних бульбашок. Якщо в деяких місцях все-таки залишаться такі міхури, то їх слід проколоти голкою, обережно випустивши повітря з-під самоклеющейся плівки.

Якщо самоклеюча плівка приклеєна неправильно, то нова піддається коригуванню самоклеюча плівка приклеюється остаточно лише через кілька годин, так що самоклеющуюся плівку можна зняти з твердого підстави і наклеїти по-новому.

Обклеювання плівкою кутів і країв

Круглі краю. Існує наступний прийом: самоклейка плівка нагрівається звичайним ручним феном. Після цього її дуже просто загнути і приклеїти з внутрішньої сторони.

Рівні кути і канти (наприклад книжкові палітурки). У цьому випадку, виступаючі кути самоклеющейся плівки найкраще надрізати під кутом в 45 градусів, а після цього загнути і приклеїти.

Для отримання чистих країв необхідно загладити саоклеющуюся плівку по краях кілька разів великим пальцем — тоді самоклеюча плівка ляже точно по краю.

Складання кількох полотнищ

При наклеюванні внапуск враховується припуск близько 1,5 см. При наклеюванні встик одне полотнище накладається на інше внапуск, проте краю не щільно притискаються. Накладені один на одного краю самоклеющейся плівки прорізаються металевим ножем по лінійці, а відрізані смужки видаляються

Замовити: Карбон пленка.

Також ви можете прочитати