Новини

Карбон, тюнінг, комплектуючі і аксесуари для тюнінгу Гостомель, Ірпінь, Буча, Коцюбинське, Київ

24.11.2014

Карбонова тканина відрізняється особливими характеристиками, які і пояснюють таку її популярність в області автотюнінгу. Карбонова тканина — це легкий, міцний матеріал, дуже красивий. Карбон набагато легше стали, але, разом з тим — міцніше і довговічніше, не боїться корозії, не боїться фізичних і хімічних впливів. Карбонова нитка настільки міцна, що її практично неможливо порвати. Правда, таку нитка легко зламати, але ж карбонова тканина просочується епоксидною смолою, складається в декілька шарів — це означає, що міцність карбону збільшується в кілька разів, при практично незмінному вазі.

Карбонова тканину проводиться наступним чином: з ниток карбону виготовляється тканина. Малюнок тканини визначається заздалегідь, тому кожен зможе замовити унікальний по малюнку карбон. На наступному етапі тканину складають у кілька шарів, кількість яких залежить від того, виготовлення якої деталі авто буде проводитися. Чим більше навантаження на деталь — тим, відповідно, більше шарів тканини. Далі — деталі надають необхідну форму, і тканину просочують епоксидною смолою, фарбують, в залежності від побажань замовника. Як правило, найбільш поширений колір темно-сірий металік, майже чорний. Хоча колір карбону може бути різним — в залежності від того, який барвник використовувати. Тому можливостей — величезна кількість. Після просочення деталь просушується в спеціальній камері, шліфується і полірується. Ось, в принципі, і все. Нова деталь авто з карбону готова до встановлення.

до Речі, своє поширення карбон отримав завдяки гонок Формула-1. Імена на цих перегонах брали участь боліди, виготовлені з карбону. Тепер карбон все більше застосовується при тюнінгу не тільки ігри, але і звичайних машин.

Тепер перейдемо безпосередньо до тюнінгу. Як вже сказано вище, карбон можна використовувати для виготовлення практично всіх деталей і елементів авто, крім найбільш важливих — двигуна, коліс, несучої конструкції, скла. Все інше — будь ласка.

Карбонові деталі — це не тільки привабливий зовнішній вигляд, але і міцність, довговічність, а головне — легкість. Заміна кількох звичайних елементів авто на карбонові зменшує вагу машини більш, ніж на 15 кг. Погодьтеся, досить привабливо. Це «карбон» з скловолокна. Так само, як і карбонова тканина, скловолокно просочується епоксидною смолою, тому виглядає така обробка так само ефектно, як і карбонова, не будучи такою. Але ціна -карбон і ціна-склотканина непорівнянні, так як склотканина набагато дешевше, і її простіше купити. Обробку таким «карбоном» можна провести і самому, при наявності необхідних матеріалів, обладнання та досвіду в подібній роботі.

Недолік другий — карбон дуже не любить ультрафіолет. Так, під дією сонячних променів карбонова тканина вицвітає, купуючи жовтуватий відтінок. Якщо вам подобається авто кольору старої слонової кістки — цей недолік може вас не хвилювати.

третій Недолік — при всій своїй міцності і довговічності, карбон дуже боїться точкових ударів. Нагадаємо, що карбонова тканина дуже міцна на розрив, але що стосується перелому ниток — тут навіть не варто прикладати зусилля. І навіть епоксидна смола повною мірою не може захистити карбонові деталі від пошкодження. Часті удари камінчиків — і карбонові капот або карбонові диски перетворюються в елегантне решето. Але не забувайте, що мотоцикли більш схильні до механічних пошкоджень, тому подумайте, як часто ви зможете змінювати пошкоджені деталі. Що стосується шолома, то карбоновий шолом, безумовно, легкий, міцний і красивий. Але виконувати сові призначення — захист при ударі — він навряд чи зможе. Принаймні, достатньо ефективно. Тому краще оздоблення карбоном.

Якщо карбон тюнінг вам не по кишені, але ваше авто просто вимагає карбон, вихід є. І цей вихід — плівка під карбон. Ну ось, плівка, зневажливо скажете ви. Але плівка під карбон, якісна і професійно натягнута, за зовнішнім виглядом нічим не відрізняється від справжнього карбону. І тільки ви будете знати, що у вас не справжній карбон, а плівка.

Плівка під карбон.

Плівка під карбон це плівка ПВХ, з нанесеним на неї малюнком, що імітує карбонову тканина. Кольорів плівки безліч, часто набагато більше, ніж забарвлень справжнього карбону. Від білого до чорного — вибір за вами. Але найпопулярнішими є такі кольори, як чорний, сірий, сірий металік.

Плівка застосовується для зовнішньої і для внутрішньої обробки авто.

Що стосується самого процесу обробки плівкою, то він досить простий. Плівка нагрівається з допомогою фена, і натягується на деталь. Але, хочемо повторитися, робота хоч і проста, але вимагає навичок і досвіду, особливо для складних деталей. За допомогою карбонової плівки можна провести повну обтяжку кузова або салону, без значних витрат. Ви отримуєте авто, повністю з карбону, при цьому, за короткий час і без великих витрат. Якщо вас цікавить тільки зовнішній вигляд авто — карбонова плівка є оптимальним варіантом.

Обробка під карбон.

Обробка під карбон може проводитися і іншим способом. Але цей метод більш складний, тому пропонується не багатьма фірмами. Та й вартість обробки зростає. Спосіб називається «Аква-друк» і застосовується не тільки салонами, але і виробниками авто. Що таке аква-печать? Цей метод так само передбачає обтягують плівкою, але під тиском води. При такому способі нанесення плівки виходить більш якісне покриття, навіть для самих складних деталей і елементів машини. Після натяжки плівки наноситься малюнок, в даному випадку, що імітує карбон. Отримані деталі не можна відрізнити від карбонових, принаймні, зовні. Дійсно, аква-друк дає більш високу якість імітації карбону, але при цьому досить дорого коштує. Але все одно дешевше, ніж обробка карбоном. Поки ще така обробка під карбон пропонується не багатьма салонами, але незабаром цей метод широко поширений. Сьогодні ж аква-друк застосовується виробниками авто, наприклад, японських автомобілів. Салон-карбон насправді в таких авто виконаний не з карбону, а з застосуванням аква-друку. Але варто зауважити, що обробка салону під карбон в таких авто найкращої якості, і відрізняється за виглядом від справжнього карбону. Зрозуміло, що вартість таких авто нижче, ніж авто з оздобленням карбоном.

Підіб’ємо підсумок.

Карбон — це тканина, зіткана з вуглецевих ниток і просочене епоксидною смолою. Карбон набагато легше сталі, пластику або алюмінію, при цьому, досить міцний. Але карбон дорого коштує, боїться УФ випромінювання, точкових механічних пошкоджень. Якщо деталі з карбону пошкоджені, вони не підлягають ремонту, потрібна повна їх заміна. Карбон застосовується для виготовлення деталей авто, для обробки салону. Як правило, карбон застосовують заради зовнішнього вигляду, а не заради міцності або легкості.

Досить поширені такі види оздоблення авто, як карбонові диски, карбонові крила, карбонові дзеркала, карбонові капот. Так само широко практикується оздоблення салону авто. Це може бути карбоновий кермо, карбонові вкладки і так далі.

Якщо вас цікавить тільки зовнішній вигляд вашого авто, то краще зробити імітацію карбону, за допомогою ПВХ плівки. ПВХ плівка під карбон доступна за ціною, широко поширена, має широкий асортимент забарвлень. Карбонова плівка легко натягається на деталі, створюючи точну імітацію справжнього карбону. За допомогою плівки можна провести обробку та салону авто, і окремих елементів машини. Досить часто практикується повна обробка авто плівкою, як зовні, так і всередині.

Обробку авто можна провести і самому, при наявності достатнього досвіду. Для цього вам буде потрібно час, навички, фен і карбонова плівка, купити яку ви зможете в будь-якому салоні, що займається тюнінгом авто.

Якщо ви віддаєте перевагу більш якісну імітацію карбонового покриття, скористайтеся методом аква-друку

Замовити: карбонова плівка київ.

Також ви можете прочитати