наклейки на автомобіль

Як підібрати і наклеїти вінілові наклейки на свій автомобіль. АвтоМотоПроф

28.01.2015

Вінілові наклейки на автомобіль

Про зміну зовнішнього вигляду свого автомобіля і надання йому індивідуальності рано чи пізно замислюється практично кожен автолюбитель. Хтось просто купує новий автомобіль або піддає його дорогому тюнінгу, а хтось обмежується куди більш доступним способом — обклеюванням кузова автомобіля вінілом. За великим рахунком обклеїти вінілом можна все, що завгодно — він мініатюрного мобільного телефону до кар’єрного самоскида. Але найчастіше вінілові наклейки використовуються для додання неповторності зовнішнього вигляду саме легкових автомобілів.

Вінілова наклейка може буквально перетворити автомобіль

Вінілові наклейки на авто — процес виготовлення

  1. Основний і найпростіший з них — це нарізка необхідних фрагментів з допомогою плоттерною різання. Плоттер, керований спеціальною програмою, з високою чіткістю вирізає необхідні компоненти, який згодом компонуються в єдине зображення.
  2. Для більш складних зображень, що відрізняються різноманіттям використовуваних кольорів і їх відтінків, використовується повнокольоровий друк. Для цього беруть спеціальну прозору або білу ПВХ-плівку і за допомогою широкоформатного принтера наносять на неї вибране зображення, після чого готової наклейкою обклеюється автомобіль. Багато в чому, якщо не брати в розрахунок розміри пристрою, такий спосіб отримання зображення на вініловій плівці нагадує саму звичайну домашню друк на стандартному принтері.
  3. Якщо ж зображення буде розташовуватися не тільки на кузові, але і на склі, то для цього використовують перфоровану плівку, яка покрита дрібними отворами і завдяки цьому дозволяє зберігати прозорість стекол навіть після її нанесення. Найчастіше до цього способу вдаються для розміщення зображень рекламного характеру.

Відео: Як зробити трафарет своїми руками швидко і просто!
Вінілові наклейки на авто — переваги і недоліки

Переваг у вінілових наклейок дуже багато, але однією з основних є те, що вартість вінілових наклейок порівняно невисока. Обклеювання всього кузова обійдеться приблизно в 30 тисяч рублів, а вартість нанесення вінілового покриття на окремі елементи кузова складе 5-6 тисяч рублів, що цілком по кишені більшості автолюбителів. Та ж аерографія обійдеться в 3-4 рази дорожче. Якщо ж проводити порівняння з клеїться плівкою «Oracal», яка відноситься до розряду недорогих плівок, то ця різниця буде ще більше.

Помітна економія коштів при використанні вінілових плівок відбувається і за рахунок того, що ідею для майбутнього зображення можна почерпнути з інтернету. До дорогих послуг професійного художника в цьому випадку вдаватися не доведеться. А якщо у вас є навички роботи у програмі Corel Draw, то ескіз майбутнього зображення і зовсім можна намалювати самостійно. І в цьому випадку наклейка на авто своїми руками на всі сто відсотків буде оригінальною. З такою ж легкістю на автомобілі можна розмістити і рекламу.

Важливий і той факт, що вінілове покриття, що виконує захисну функцію, оберігаючи кузов від появи відколів і подряпин. А завдяки порівняно великій товщині деяких плівок ними цілком можна захистити навіть бокову частину автомобіля, яка в міських умовах страждає найбільше. До того ж вініловими наклейками можна приховати практично будь-які вади на кузові автомобіля, що дозволить не займатися його перекраской і в кінцевому підсумку знову ж дозволить значно заощадити.

Якщо ж обставини змінилися, то вінілову плівку в найкоротші терміни можна видалити з кузова автомобіля. Але в цьому випадку ви повинні бути готові до того, що та частина кузова, на яку нанесена плівка не була, за кольором буде трохи відрізнятися від тих місць, де розташовувалася вінілова наклейка. Викликано це тим, що пігментація основної фарби на кузові під дією сонячних променів трохи змінюється. Через якийсь час все прийде в норму, але перший час відмінності можуть бути помітні. Це і є основний недолік вінілових наклейок.

Наклейки на авто своїми руками — розбираємося в різноманітті вибору

Світловідбиваючий вініл світиться при наведення світла

Від кількості вінілових покриттів, представлених на ринку, у більшості автолюбителів очі розбігаються. Але насправді вінілові плівки досить легко розділити на кілька груп.

  • Найчастіше поділ відбувається на основі фактури плівки. Розрізняють матові і глянсові покриття. Природно, що кожна з них може мати свій неповторний колір, що в результаті і дає кілька сотень варіантів.
  • Досить добре на ринку представлені і світонакоплювальні наклейки. Даний тип покриття від інших вінілових наклейок відрізняється тим, що протягом дня накопичує енергію, що дозволяє йому світитися в темний час доби.
  • світловідбивних наклейок завдання інша — відбивати світло ліхтарів і фар. І нехай використання такої плівки на автомобілях з міркувань безпеки не завжди доцільно, але зате така плівка знаходить своє застосування при виготовленні численної рекламної продукції.
  • В окрему групу можна віднести автоплівки високої якості, які відрізняються відмінною водостійкістю й стабільністю кольору, що важливо в тому випадку, якщо ви плануєте розмістити наклейку на кузові автомобіля надовго. До того ж такі плівки можна наклеювати один на одного, що в результаті дає практично безмежна кількість відтінків.

Наклейки на автомобіль своїми руками — робимо все правильно

Наклеїти вініл своїми руками не складе великої складності

Вподобаний малюнок успішно знайдений, а це значить, що настав час приступити до його виготовлення і нанесення на кузов автомобіля. Якщо виходити з мінімізації витрат на виготовлення малюнка, то вигідніше всього звернутися в одну з фірм, яка займається виготовленням зовнішньої реклами і скористатися їх широкоформатним плоттером. Коштує така послуга недорого. Якщо ж у вашому місті подібних фірм немає, то готову вінілову наклейку можна замовити через інтернет. Благо, що пропозицій вистачає.

В наклейці вінілової плівки на кузов автомобіля нічого складного немає. Досить дотримуватися нехитру технологію. Попередньо кузов автомобіля слід очистити від забруднень і знежирити. Температура навколишнього середовища і кузова під час обклеювання повинна перебувати в районі 20 С. Допускаються лише невеликі відхилення, оскільки при інших температурах є ймовірність того, що плівка буде клеїтися з працею або зовсім зникне через деякий час.

Безпосередньо в момент обклеювання кузов і руки слід трохи змочити водою, після чого залишається докласти край фрагменту зображення в потрібне місце на кузові автомобіля і зняти частину захисної плівки. Поспішати в даному випадку не варто, оскільки саме від вашої акуратності буде залежати якість обклеювання. Тепер залишається повільно знімати захисну плівку і за допомогою гумового шпателя видавлювати з-під зображення залишки води. Зверніть увагу на те, що рухи шпателем повинні здійснюватися не в хаотичному порядку, а від центру вінілового зображення до його країв.

Відео: Як наклеїти наклейку на авто. Сухий метод
Вінілові наклейки на авто і догляд за ними

Особливого догляду за собою вінілові наклейки не вимагають. Вініл непогано переносить перепади температури, тому навіть повністю обклеєний автомобіль без проблем можна мити за допомогою автоматичної або ручної мийки. Природно, що від зайвих відкладень бруду, солі та дорожніх реагентів вініл бажано очищати відразу ж. Це дозволить йому прослужити довше тих 2-5 років, що заявляють для своїх покриттів більшість виробників.

Короткий зміст статті: Вінілові наклейки, по суті, є альтернативою аерографії. Але на відміну від дорогої аерографії вінілова плівка це дешевої і доступне засіб для тюнінгу авто, вінілові наклейки на авто, вініл, своїми руками наклейки на авто

Джерело: Як підібрати і наклеїти вінілові наклейки на свій автомобіль | АвтоМотоПроф

Замовити: наклейки на автомобіль.

Також ви можете прочитати