металізована плівка

Сучасні металізовані плівки

25.11.2014

Сучасні металізовані плівки
Сучасні металізовані плівки

Металізовані плівки — один з тих матеріалів, який може широко використовуватися (і насправді користується великою популярністю) в різних напрямках декорування.

До недавнього часу металізовані плівки, вироблені за традиційною технологією, в основу якої покладено використання базової поліефірної плівки, обмежували поле діяльності виробників зовнішньої реклами із-за деяких недоліків. Термін служби таких плівок поза приміщень досить короткі і вимоги до поверхонь нанесення і способів їх попередньої обробки дуже високі. Це пов’язано з фізичними властивостями плівки-композиту — відмінностями в коефіцієнтах лінійного розширення плівкових шарів і наднизькі газо — і паропроникність матеріалу.

У зв’язку з тим, що плівки, виготовлені методом вакуумної металізації, користуються популярністю, і попит на них незмінно зростає, виробники цієї продукції прагнуть поліпшити властивості і знизити до мінімуму недоліки композитних плівок і таким чином розширити можливості їх застосування.

На сьогоднішній день тонкі і легкі у використанні плівки, що імітують метал, є стандартним декоративним елементом при оформленні інтер’єрів магазинів, офісів, виставкових залів і при виготовленні вивісок та рекламних табло.

Металізовані плівки глянцеві і матові під золото, срібло, олово і кольорові не завжди можуть задовольнити запити замовників. Тому фірми-виробники, що спеціалізуються в області виробництва металізованих плівок, прагнуть не тільки поліпшити якість матеріалу, але і запропонувати незвичайні, часом унікальні типи поверхонь. В основу виробництва цих матеріалів покладені нові розробки в технології виготовлення.

Металізовані плівки при нанесенні на них друкованих символів і зображень мають ряд недоліків, які в загальних рисах зводяться до наступного: перед друком найчастіше металізовані поверхні повинні бути ламінована полімерним покриттям, сумісним з використовуваними фарбами. Ламіновані плівки схильні до закручування країв і жолоблення; деякі з них стають дуже чутливі до погодних умов, а при рельєфному тисненні для досягнення текстурних ефектів можуть виникати труднощі при друку.

В даний час до уваги користувачів представлені нові види плівок, у яких відсутня більшість перерахованих вище недоліків. Ці матеріали відкривають додаткові можливості при виготовленні графічної декоративної продукції. Цими матеріалами є так звані «голографічні» плівки. Ці плівки мають тривимірну структуру одночасно з абсолютно гладкою поверхнею, не вимагає попередньої обробки перед друком. Гладка поверхня надає текстурі глибину і блиск. Матеріали характеризуються відсутністю викривлення, скручування країв і високою стійкістю до атмосферних впливів.

Такі плівки є одношаровими, а в якості принципового конструкторського елемента в них використовується текстурований фон. Для досягнення максимального ефекту в якості доповнення можна використовувати непрозорі і прозорі фарби.

Гамма текстур настільки різноманітна, що немає необхідності поєднувати цей матеріал з іншими плівками.

Для того, щоб краще зрозуміти переваги голографічних плівок порівняно з іншими металізованими плівками, слід більш детально зупинитися на процесі їх виготовлення і металізації, складі полімеру-основи і зупинитися на питанні їх найбільш вигідного практичного використання.

В основу виробництва голографічних плівок покладено застосування кополімерів ПВХ, акрилових і полікарбонатних сполук, які є основами термопластичних смол. До іншої групи речовин, що використовуються в якості основ, відносяться поліефірні термореактивні смоли. Відмінність між цими двома видами пластичних мас полягає в тому, що плівки на основі термопластичних смол більш гнучкі та зручні в роботі, в той час як термореактивні смоли забезпечують кінцевого продукту високу хімічну стійкість.

Процес виготовлення їх також різний. Термопластичні плівки виробляються каландрированием або екструзією, в той час як термореактивні плівки після каландрування/екструзії додатково піддаються двовісної орієнтації і нагріванню з фіксацією, що значно знижує ступінь усадки при температурах, близьких до температур термофіксації (ок. 100 °С). Фізичні і оптичні властивості плівок при цьому залишаються незмінними. Орієнтацію, тобто розтягування в нагрітому стані, широко використовують при виробництві поліефірних плівок для збільшення їх прозорості, покращення бар’єрних властивостей і підвищення ударної міцності. Базові плівки на основі термореактивних смол у неориентированном стані досить крихкі і малонадежны в роботі. Двухосноориентированные (витягнуті в нагрітому стані у двох взаємоперпендикулярних напрямках) плівки міцні і виключають можливість окрихчення, розривів і переломів.

Найчастіше термопластичні плівки отримують методом каландрування, в процесі якого розм’якшений матеріал пропускають між серіями пар валків-каландрів. Формування плівки здійснюється роздавлюванням пластичної маси між двома валками. Матеріал виходить у вигляді безперервної плівки, товщину якої визначає зазор останньої пари валків. Поверхня плівки залежить від поверхні останнього каландра і може бути глянсовою, матовою або текстурованою. У даному процесі текстура поверхні виходить за одну операцію і плівка піддається мінімальному тиску і одноразовому навантаженні.

При виготовленні текстурованих плівок на базі термореактивних смол виробництво плівки і створення текстури — два різних процесу. Таким чином, до кінцевого виробу прикладаються великі тиску і додаткові навантаження.

В цьому і полягає основне розходження, що робить істотний вплив на фізичні властивості двох типів металізованих плівок. Зупинимося на деяких особливостях процесу вакуумної металізації. Основою процесу є нагрівання алюмінію до температури його випаровування. На практиці для цього необхідні температури 1500-1800 °С. Утворюються пари алюмінію формують дзеркальне покриття на тій стороні плівки, де знаходиться текстуроване зображення. В результаті зображення виходить під лицьовою поверхнею плівки. Воно чітко видно і добре захищений від деформацій. Нерівності текстури викликають «переливання» зображення.

Спосіб фарбування плівок є ще однією перевагою, яке було відсутнє у металізованих плівок, що випускаються раніше. Для фарбування до гранулам термопласту (у разі екструзії) на першому етапі виробництва — завантаженні, додається хімічно сумісний з полімером барвник. У розплавленому стані пластична маса і барвник змішуються. У разі каландрування змішання барвника з полімерною масою-основою здійснюється на попередній стадії.

Фарбування плівки значно розширює можливості задоволення запитів споживачів як в галузі рекламного виробництва, так і в області виготовлення товарів народного споживання і упаковки. Спеціалізовані барвники можуть надавати плівці не тільки стандартні кольори (синій, зелений, червоний), але і не зовсім звичайні — від фіолетового, яскраво-оранжевого до густо-коричневого.

Нанесення клею — заключна стадія процесу. Використовується не містить розчинників акриловий клей. Клеї з розчинниками в своєму складі можуть призводити до просторової нестабільності і швидкої втрати фізичних властивостей композитного матеріалу і адгезійних властивостей самого клею. Важливим додатковим перевагою клейового шару є те, що він виконує не тільки пряму функцію — приклеювання плівки до поверхні, але і одночасно з цим захищає алюмінієве покриття.

Саму текстуру можна розділити на дві основні категорії. До першої відносяться такі зображення, як безпосередньо метал, текстура під «мороз», «кристали» і «космічна пил». До другої можна віднести «призматичні дифракції». Призматична геометрія заломлює світло подібно кристалам, що створює ефект руху «райдужних» променів при переміщенні відносно об’єкта з нанесеною плівкою. Ці типи плівок добре зорово сприймаються, що забезпечує їм широку популярність у галузі виробництва реклами, етикеток, плакатів та упаковки.

Незважаючи на всі переваги описаних вище плівок, не можна забувати про те, що фізичні властивості кожної з них роблять їх придатними для використання в одних випадках і абсолютно непридатними в інших.

Кожен з трьох полімерів-основ (сополімери ПВХ, ПММА і ПК), що використовуються для виробництва металізованих плівок, володіє певними унікальними властивостями.

ПВХ з акрилової добавкою володіє найкращими збалансованими властивостями серед трьох вищезазначених термопластів. Цей матеріал найбільш адаптований до барвників, стійкий до пошкоджень і навантажень, а також має високу стійкість до кислот, лугів і спиртів. Важливою властивістю ПВХ, що використовується для виробництва металізованих плівок, є придушення горіння, що важливо у випадках їх експлуатації в громадських місцях. Висока стійкість до підвищених температур і впливу навколишнього середовища, негорючість, легкість фарбування і унікальна ударостійкість також дають можливість широко її застосовувати.

Не занадто висока хімічна стійкість і схильність до механічних поверхневим деформацій є недоліками. Споживач цього типу плівок може уникнути небажаних ефектів, не піддаючи плівку впливу агресивних середовищ (приміщення з високою концентрацією неинертных сполук) і не розміщуючи виріб в місцях з високим ризиком механічних пошкоджень.

Прекрасні поверхневі характеристики текстурованих металізованих плівок, які забезпечуються однослойностью, значно полегшують процес шовкографії і забезпечують легкість різання. Терморезка також можлива. Поверхневі властивості сучасних плівок виключають небезпеку псування і виникнення дефектів під час друку.

Для таких матеріалів застосовуються будь-які методи сушіння, використовувані в шовкографії. Однак слід враховувати, що порівняно з папером або картоном цей процес за тривалістю довше приблизно в 3-10 разів.

Несправедливим було б стверджувати, що металізовані поліефірні плівки не користуються популярністю. Багато з успіхом використовують їх в шовкографії. Просто на сьогоднішній день у розпорядженні споживачів є більш зручні, з поліпшеними характеристиками і більш широкими можливостями металізовані плівки.

Плівки з натурального золота

Структура плівки: тонке листове золото (22-24 До), клейова система, захисне покриття поверхні.

Золочення поверхні спеціальними плівками — це одна з найбільш передових спеціалізованих технологій у виготовленні об’єктів реклами та інтер’єрного та вуличного оформлення. Для роботи з такого роду плівками необхідні практика і досвід, які в кінцевому підсумку дозволяють виробам виглядати привабливими протягом багатьох років.

Цей матеріал зручний у використанні, з нього легко можна вирізати форму будь-якої складності як шляхом лазерної або плоттерною різання (рекомендується використовувати ножі з кутом заточення 30°), так і вручну.

Використання на практиці самоклейкої плівки з натуральним золотом в значній мірі покращує художнє враження і збільшує термін служби кінцевого виробу. Завдяки відсутності полімерної основи ці плівки не схильні до виникнення ефекту «старого дзеркала». У той же час обслуговування готового виробу протягом експлуатації суттєво спрощується, якщо золотий шар має додатковий захист від забруднень і дії різних реагентів. Покриття з фторполимерных матеріалів захищає плівку від забруднень і хімічного впливу і, як наслідок, від мутнения і можливого псування під впливом аерозольної фарби.

Стандартні умови нанесення, легкість обслуговування.

Плівки пропонуються з різною поверхнею — глянсовою, матовою, текстурованою.

В якості остаточної обробки можна надати поверхні ефект матовості, зернистості, «нанести малюнок» з допомогою обертання фетрові валика, придавливанием або тертям. Тонкими смужками можна декорувати транспортні засоби. Золота графіка не потребує герметизації і лакування країв, а також вощіння поверхні. Тривалий термін служби в рівній мірі обумовлений якостями акрилового клею. Тривалість служби такого композиту — 10-14 років.

Зовнішній вигляд виробів не залишає сумнівів у використанні матеріалу найвищої якості, а термін виготовлення графіки невеликий.

Не секрет, що ціна на золото висока. Це може збентежити деяких покупців або замовників і обмежити ринок. Але досвід показує, що грамотне демонстрація зразків робіт, виконаних з цих плівок, найчастіше змінює думку споживача в їх користь і не зменшує попит на продукцію такого роду. Вкладені засоби в якісний довговічний матеріал повернуться набагато швидше, ніж кошти, вкладені в менш якісний, але дешевший.

Короткий зміст статті: Сучасні металізовані плівки Металізовані плівки — один з тих матеріалів, який може широко використовуватися (і в металізована плівка

Джерело: Сучасні металізовані плівки

Замовити: металізована плівка.

Також ви можете прочитати