Плівка ПВХ — База знань реклами — Рекламне агентство «Клен»

25.01.2015

Плівка ПВХ

Для того щоб полегшити орієнтування в різноманітті плівок, призначених для різних областей застосування, пояснимо існуючу в рекламному матеріалознавстві термінологію.

Плівки загального призначення

До цієї групи матеріалів відносяться непрозорі вінілові плівки для виготовлення будь-якого роду рекламної інтер’єрної та вуличної графіки різних термінів експлуатації.

Плівки з терміном служби до 3-х років (каландровані мономерні) найкращим чином підходять для оформлення виставкових стендів, місць продажу, інтер’єрних інформаційних табло та покажчиків. Нанесення аплікації проводиться тільки на гладкі, рівні і плоскі поверхні.

Плівки 3-5 років (каландровані полімерні) призначені для довгострокової інтер’єрної та середньостроковій вуличної реклами. Вони використовуються для виготовлення вивісок, інформаційних табло, покажчиків, а деякі з них — для короткострокової автомобільної графіки. Нанесення аплікації проводиться тільки на гладкі, рівні і плоскі поверхні.

Плівки 5-7 років і більше — це високоякісні каландровані полімерні і литі плівки для изгоитовления довгостроковій вуличної реклами (у тому числі на транспортних засобах — автомобілях, ж/д вагонах, контейнерах та водних суднах) і складних інтер’єрних графічних виробів. Характеризуються мінімальною усадкою, підвищеної стійкістю до атмосферних впливів і ультрафіолету. Каландровані плівки підходять тільки для площинної графіки, литі можна використовувати на шорсткуватих, складнопрофільних, гофрованих і клепаних поверхнях. Деякі плівки можуть експлуатуватися в екстремальних умовах і підходять для нанесення на зовнішні поверхні літаків.

Плівки загального призначення успішно ріжуться на будь-якому типі плоттера з використанням стандартного ножа.

Всередині приміщень для виключення небажаного блікування від джерел світла спрямованих переважно використовувати матові плівки. Для вулиці більше підходять глянцеві плівки: вони більш ефектні, менш схильні видимих забруднень і легше очищаються.

Трафаретні плівки

Плівки для фарбування і піскоструминної обробки поверхонь. ПВХ плівки для фарбування являють собою високоеластичний матеріал, призначений для декорування вручну або за допомогою аерографа жорстких і гнучких основ. Властивості нанесеного на плівки клею дозволяють міцно утримувати трафарет навіть на вертикальних поверхнях, виключаючи підтікання фарби під плівку, і безслідно його видаляти після завершення робіт. Використовується у виробництві штендеров зі змінною інформацією, презентаційних дощок, виносних меню. Плівка не призначена для плоттерною різання і нанесення на її поверхню друкованих зображень.

Светонакаплівающіе (люмінофорні) плівки

Плівки з сополімеру ПВХ з кристалами сульфіду цинку у складі, що володіють властивістю накопичувати світлову енергію від штучного або природного джерела освітлення і через деякий час експозиції мимовільно світитися за рахунок фотохімічної люмінесценції. Ці матеріали призначені для виготовлення евакуаційних покажчиків, маркування дверних проємів, сходових маршів і обладнання. Не надто яскраве і обмежений за часом свічення, а також особливий жовто-зелений колір не дозволяють широко застосовувати светонакаплівающіе плівки в рекламному виробництві.

Світлоповертаючі плівки

Плівки для виробництва дорожніх знаків, транспортної, інформаційної та рекламної графіки, виробів зовнішньої реклами. Световозвращение забезпечується за рахунок наявності шару прозорого полімеру (ПВХ, ПУ, акрилу або ПЕТФ) оптичних елементів — стеклошариков, мікропрізм, вільно розміщених в товщі полімеру або укладених капсули різної геометрії. Характеризуються високою ударостійкістю, зносостійкістю і обмеженою колірною гамою. Плівки бувають каландрированными і литими. Термін служби — від 2 до 10 років. За типами поділяються на: комерційні, інженерні, високоінтенсивні і алмазні.

Плівки цього типу можуть різатися вручну, гильотинными ножицями або на плотері. Найкращу якість плоттерною різання досягається на пристрої з тангенціальною головкою і ножем з кутом заточення 60°. Для скорочення ризику розшарування плівки при обробці внутрішні кути вирізаних символів повинні бути закруглені.

Суміщаються одноколірні деталі зображення повинні бути виконані з плівки однієї і тієї ж серії. Різні серії, навіть відповідні за кольором, можуть мати різні коефіцієнти световозвращения.

Світлофільтруючі плівки

Акрилові/поліефірні плівки являють собою досить тонкий прозорий кольоровий матеріал для виготовлення багатоколірної світлоповертаючої графіки, що використовується в комбінації з білими світлоповертаючими плівками будь-якого типу — інженерного, високоінтенсивного та алмазного. На ділянках нанесення світлофільтру ефект световозвращения зберігається.

Плівки цього типу дають можливість виготовляти покажчики та рекламні знаки не тільки економічні за ціною, але і привабливі зовні. При їх використанні відсутня необхідність клеїти одну світлоповертаючу плівку поверх іншої, що в деяких випадках призводить до значного потовщення ділянок з нанесеної графікою, а також до дефектів, викликаних можливим порушенням технології аплікації.

Світлофільтруючі плівки володіють високою розмірною стабільністю і тривалим терміном служби, порівнянними зі строком служби високоякісної світлоповертаючої плівки.

Плоттерну обробку небажано здійснювати на високій швидкості, максимальна рекомендована висота вирізаних символів — 5 див.

Нанесення плівки може проводитися за допомогою аплікаційних матеріалів як сухим, так і мокрим способом тільки на рівні плоскі поверхні. Для виготовлення автомобільної графіки ці матеріали не рекомендуються.

Светоблокирующие плівки

Абсолютно світлонепроникні плівки призначені для затримування світла на окремих ділянках графічного зображення і створення різноманітних спецефектів. Наклеювання здійснюється або на зовнішню поверхню жорстких або гнучких транслюцентных основ, або на внутрішню поверхню жорстких прозорих засад.

Светоусиливающие плівки

Светоусиливающая плівка використовується в конструкціях з внутрішньою підсвіткою для підвищення яскравості освітлення робочої панелі. Матеріал наклеюється на всі внутрішні поверхні одностороннього світлового знака, крім лицьового. Властивості поверхні плівки дозволяють мінімізувати світлові втрати, викликані багаторазовим відображенням світла або його поглинанням непрозорими поверхнями короби. На відміну від дзеркал, застосовуваних для цих же цілей, светоусиливающая плівка виключає появу небажаних темних плям.

Плівки «День/ніч»

Матеріал для створення світлових ефектів. При зовнішній підсвічуванню плівка має темно-сірий (майже чорний) колір, при внутрішній проявляє властивість світлорозсіювання і стає білою. Колір плівки в умовах «ніч» може бути змінений комбінацією з кольоровою транслюцентного плівкою. Нанесення плівки може здійснюватися як гнучкі, так і на тверді основи.

Аплікаційні плівки (технічні, монтажні)

Вже багато років невід’ємним допоміжним засобом, що полегшує перенесення вирізаною вінілової графіки на поверхню рекламоносія, є технічні плівки та паперу. Легкість в роботі з ними багато в чому залежить від якості матеріалу і правильного вибору, критеріями якого є: розмір графіки та складових її окремих елементів, тип декоративної плівки і основи.

Відмінності технічних матеріалів обумовлені полімером, з якого виготовлена плівка (найчастіше використовуються ПВХ, ПЕ і ПП), наявністю або відсутністю підкладки (можливістю одноразового або багаторазового використання), типом клею і силою приклеювання. Саме від клею залежить легкість відділення вінілового зображення від підкладки і видалення самої технічної плівки від зображення після його перенесення і приклеювання до основи. Зазвичай технічні матеріали випускаються трьох ступенів приклеювання — слабкого, середнього і високого. Висока ступінь приклеювання потрібно для литих плівок, плівок з клейовим шаром на основі розчинника, для перенесення символів малих розмірів, для плівок з текстурованою поверхнею.

Для забезпечення якісного перенесення і щоб уникнути розмірних спотворень графіки необхідно, щоб технічна плівка була вологостійкої, достатньо прозорою, еластичною, але не розтягується (хоча при нанесенні смужок з литих плівок властивість витягатися може стати перевагою, що дозволяє проводити вигини і повороти зображення без надрізів плівки).

Флуоресцентні плівки

Флуоресцентні плівки абсолютно непрозорі і відрізняються помітними, неприродно яскравими квітами. Невелике різноманітність використовуваних люминофорных пігментів, фарб плівки, обмежує колірну гаму (5-7 кольорів). Плівки призначені для залучення підвищеної уваги до рекламного виробу і добре помітні в сутінках. Нестійкість пігментів до сонячним променям не дозволяє тривалий час використовувати плівки поза приміщень. Швидкість вигоряння багато в чому залежить від пори року та інтенсивності ультрафіолетового випромінювання. Необхідно брати також до уваги, що вітринні стекла можуть пропускати до 40 % УФ-променів, тому не слід розраховувати на збільшення терміну служби плівки при інтер’єрному вітринному оформленні.

Найчастіше флуоресцентні плівки мають досить велику товщину. Плоттерну різання краще всього здійснювати ножем з кутом заточення 60°.

Вітражні плівки

Вітражні плівки являють собою абсолютно прозорий кольоровий матеріал, призначений для оформлення вітрин, прозорих перегородок, вікон і скляних дверей. При нанесенні на світлорозсіювальні пластики ці плівки можуть також використовуватися і у світловій рекламі.

Вітражні плівки дозволяють отримувати проміжні тони шляхом накладення один на одного плівок різних кольорів: таким чином колірна палітра може бути значно розширена.

Попередню обробку скляній поверхні слід проводити ізопропиловим спиртом або водою з додаванням оцту (пам’ятайте, що основи з ПММА і ПК можна обробляти спиртами. Не всі очищувачі скла можуть бути застосовні. Деякі з них містять добавки, що ускладнюють приклеювання плівки. Незважаючи на хімічну стійкість скла, не рекомендується для його очищення використовувати агресивні розчинники. Пари розчинника можуть чинити негативний вплив на плівку — розм’якшувати клей і приводити до появи митних плям.

Нанесення краще здійснювати вологим способом. Це дозволить в процесі роботи контролювати якість приклеювання і вчасно видаляти утворюються бульбашки повітря, наявність яких на прозорих скляних основи особливо помітно. Поєднувати деталі необхідно встик, а не внахлест.

Транслюцентные плівки

Напівпрозорі світлорозсіювальні плівки використовуються для виготовлення реклами з внутрішнім підсвічуванням — світлових коробів і об’ємних букв. Цей тип матеріалів забезпечує однаковий колір аплікації як при внутрішньому освітленні, так і при зовнішньому електричному або природному. Основи нанесення — скло, пластик (ПММА, ПК, ПВХ, САН) і транслюцентные гнучкі основи. Гнучкі основи, використовувані у світловій рекламі, володіють підвищеною жорсткістю (наявність акрилового лакового покриття) порівняно з банерними матеріалами, захищені від міграції пластифікатора і при відповідному натягу не провокують деформацію і відклеювання плівки в процесі експлуатації. Молочно-білі матеріали забезпечують більш рівномірний світлорозсіювання і знижують ймовірність просвічування ламп, тому вони краще прозорих.

Якщо світлорозсіювання незадовільно, що буває при неправильно розрахованої глибині конструкції і надлишкової потужності освітлювального обладнання, внутрішні поверхні короба і тильну сторону напівпрозорої основи можна акуратно обробити дрібнозернистою шкіркою або обклеїти білої транслюцентного плівкою навіть у кілька шарів.

Яскравість світіння лицьовій поверхні багато в чому залежить від якості і кольору внутрішніх поверхонь короби. Вони повинні бути білого кольору (жовтий відтінок білого дає тепле світіння, блакитний відтінок — холодне). Дзеркальні внутрішні поверхні не завжди забезпечують бажаний результат. Для обробки внутрішніх поверхонь в цілях підвищення яскравості також можна використовувати светоусиливающие плівки.

Нанесення транслюцентных плівок краще всього проводити вологим способом на скляному столі з підсвічуванням. Ці заходи дозволять контролювати і вчасно видаляти пухирці повітря, які можуть бути непомітні при стандартному способі нанесення. При включенні підсвічування такі бульбашки будуть виглядати як чорні точки. Часто при мокрому методі аплікації спостерігається мутніння адгезиву. Це нормальне явище, клей стане абсолютно прозорим після зникнення вологи.

При необхідності суміщення транслюцентных плівок рекомендується наклеювати їх внахлест, розташовуючи більш темну плівку поверх більш світлою. Ширина напуску залежить від площі графіки, умов експлуатації і ступеня можливої усадки плівки. Занадто широкий стик погіршує зовнішній вигляд, вузький може привести до розповзання шва при усадці і оголення основи, оптимальна ширина напуску — від 0,8 до 3 мм. Литі плівки можуть наклеюватися встик.

Плівки для гнучких поверхонь і банерні

Банерні плівки використовуються при виробництві прапорів, перетяжок і для оформлення тентів вантажівок. Цей вид плівок був спеціально розроблений для нанесення на гнучкі синтетичні основи. Клей забезпечує міцне зчеплення з поверхнями, що рухаються в процесі експлуатації і мають високі механічні навантаження. Завдані плівки не провокують стягання і морщения навіть тонких основ за рахунок низького ступеня усадки в будь-яких умовах експлуатації.

Плівки стійкі до яке мігрує з поверхні ПВХ банера пластификатору. Стійкість найчастіше досягається завдяки особливому складу клею, що дозволяє поглинати пластифікатор, ізолюючи вінілову плівку від його негативного впливу. Звичайні литі плівки, на перший погляд підходящі для гнучких основ, використовувати не слід. Протягом дуже короткого часу пластифікатор вінілової основи зіпсує клей і викличе розм’якшення, повсюдне ущільнення і усадку плівкового матеріалу.

Металізовані і голографічні

Плівки, що представляють собою композиційний матеріал, що складається з поліефірної плівки і шару металу, нанесеного методом вакуумної металізації. Для отримання матової або кольоровий поверхні матеріал додатково дублюють плівкою ПВХ. Голографічні плівки є приватним випадком металізованих. Незвичайний ефект досягається за рахунок металізації сложнотекстурированной поліефірної основи.

За рідкісним винятком, ці види плівок мають обмежений термін служби поза приміщеннями або зовсім не рекомендуються для цих цілей. Особливої уваги потребує комбінація «металізована плівка — ПММА або ПК». Важливо пам’ятати, що оргскло і полікарбонат гігроскопічні і схильні випарювати на поверхню вбрану вологу з атмосфери, а металізований композит паро — і газонепроницаем.

Металізовані плівки характеризуються підвищеною жорсткістю, і меншою мірою усадки порівняно з вініловими. Вони непластичны і навіть при інтенсивному нагріванні не розтягуються. Нанесення без надрізів на кутові ділянки і на поверхні з великим радіусом кривизни можливо. Для надійного і тривалого зчеплення з поверхнею в цьому випадку плівка повинна наклеюватися якісно, особливо уздовж лінії згину основи та без зусиль на розтяг.

Основа нанесення повинна бути гладкою і ретельно очищена. Будь-який, навіть дуже дрібне сміття, буде помітний на дзеркальній поверхні. Вологий спосіб нанесення не рекомендується. Обробка на плоттері вимагає використання ножа з кутом заточення 60°.

Термотрансферні плівки

Термотрансферні плівки служать для аплікації на різні тканини за допомогою термічного впливу. Вони можуть бути виготовлені з різних матеріалів і мати різні поверхні, клейова система активізується температурою.

Вирізання зображення здійснюється в дзеркальному відображенні. Попереднє накладення вирізаною плівки на матеріал-основу проводиться захисної підкладкою вгору. На відміну від звичайних плівок підкладка захищає не клейовий шар, а лицьову сторону плівки. Фіксація здійснюється за допомогою термопресса, що забезпечує рівномірний тиск і температуру по всій площі. У деяких випадках для нанесення графіки малих розмірів можна скористатися праскою. Після того, як нанесена плівка охолола, захисна підкладка видаляється.

Поверхні нанесення не повинні містити силікону і спеціальних текстильних просочень.

Імітаційні плівки

ПВХ плівки та ПЕТ для декоративного оформлення і створення спецефектів. Цей тип матеріалів дозволяє імітувати натуральні матеріали (камінь, дерево, тканини), неонове світіння, піскоструминну обробку і травлення скла, V-образну гравіювання і фацет, створювати ефект інею.

Плівки, що імітують піскоструминну обробку

При декоруванні вітрин, скляних дверей і дзеркал особливо ефектно виглядає тонка негативна чи позитивна графіка. При необхідності ці плівки можуть служити для зниження прозорості основи.

Плівки, що імітують V-образну гравіювання і фацет
Плівки, що імітують іній
Плівки, що імітують натуральні матеріали

Плівки в основному використовуються для декорування інтер’єрів та виробництва вхідних та іменних табличок. Ці матеріали можуть також служити фоном стилізованих вивісок. Незважаючи на те, що не можна надати однозначних рекомендацій щодо виробництва багатошарової графіки з використанням цих плівок, в разі крайньої необхідності можна слідувати пораді: використовувати матеріали з максимально схожими характеристиками і того ж виробника, що й імітаційна плівка. Вимоги до основ нанесення — стандартні.

Плівки, що імітують неонове світіння

Короткий зміст статті: Плівка ПВХ — база знань документів, інструментів та рекламних матеріалів реклама, рекламне агентство, база знань по рекламі, енциклопедія реклами, ПВХ Плівка металізована плівка

Джерело: Плівка ПВХ — База знань реклами — Рекламне агентство «Клен»

Замовити: металізована плівка.

Також ви можете прочитати