Фольга або металізована плівка.

17.12.2014

Фольга або металізована плівка.

Скупий платить двічі

не все, що блищить, є відбиває ізоляцією.

(фольга або металізована плівка?)

к. т. н. А. Н. Батраків, В. А. Амплеева

останнім часом все більше виникає питань, що застосовувати у відбиває ізоляції поліровану фольгу або металізовану плівку. У цій статті ми детально розглянемо відмінності, здавалося б, таких схожих на вид матеріалів.

Основною відмінністю є товщина алюмінієвого шару.

Товщина фольги з полірованого алюмінію у різних виробників коливається від 10 мкм до 100 мкм. У цьому діапазоні товщин різниці в ефективності тепловідбиття не спостерігається.

Для металізованих плівок складається не настільки однозначна ситуація, так як товщина напиленого шару алюмінію на плівку коливається від часток мікрометра до кількох мікрометрів.

Матеріали з товщиною напилення < 0,3 мкм зовсім не є відбиває ізоляцією. Дане твердження пов'язано з поняттям скін-шару - відстані від поверхні провідника, на якому щільність випромінювання зменшується в е раз (т.е. має значення 37% від максимальної) Так скін-шар в алюмінії для теплового випромінювання становить приблизно 500 A. І щоб ефективно відобразити тепловий потік товщина фольги повинна бути не менше 3 товщини скін-шару. Якщо ж товщина виявиться недостатньою, то випромінювання просто пройде крізь цю перешкоду. Даний ефект можна спостерігати на просвіт, якщо крізь плівку проходить видимий світло, то проходить і теплове випромінювання (інфрачервоне випромінювання має більшу пробивну здатність).

При товщині напилення алюмінію > 0,3 мкм металізовану плівку можна з упевненістю назвати відбиває ізоляцією: при такій товщині напилення тепловий потік не може пройти наскрізь, а може відбитися або повністю присвятити свій час. У цьому випадку матеріали порівнюються за эмиссионности (ступеня чорноти).

Емісія (ε) характеризується кількістю поглиненої променистої енергії від падаючого потоку, що може приймати значення від 0 до 1. Звичайні будівельні матеріали є высокоэмиссионными (ε = 0.9) так як вони поглинають до 90% променевої енергії. Высокочистая 99.9% полірована алюмінієва фольга має низький фактор емісії ε = 0.03 ÷ 0.05, так як її поверхня може поглинати і передавати тільки 3 ÷ 5 % променистої енергії. Низькоемісійним матеріалами є золото, срібло, алюміній.

У металізованих плівок эмиссионность вище ніж у полірованого алюмінію і становить за різними джерелами ε=0.18 ÷ 0.36, що не дивно, так як випромінювання в першу чергу потрапляє не на саму фольгу, а на полімерний шар (як правило, поліетилентерефталат) який поглинає інфрачервоне випромінювання.

Існує думка, що напыленные плівки більш стійкі до окислення, так як шар алюмінію з двох сторін закритий захисним матеріалом. Але не варто забувати того, що полімерні плівки паро — і повітропроникності, а напылямые шари більш схильні до окислення порівняно з прокатної фольгою.

Высокочистая полірована алюмінієва фольга дуже стійка до окислення. Як показав досвід застосування матеріалу Пенофол ® випускається заводом «ЛІТ», р. Переславль-Залеський, в приміщеннях з дуже високою вологістю (понад 85%) фолгированная поверхня не зазнала жодних змін на протязі 4-х років.

Навіть якщо взяти окислений алюміній, то показники його эмиссионности дуже близькі до металізованим плівкам.

Додатковим аргументом на користь фольги говорить те, що головним «бичем» відбиває ізоляції є аж ніяк не окислення алюмінію, а запилення дзеркала. Ось тут і виявляються переваги фольги. Так як фольга є струмопровідним матеріалом, то на ній практично не накопичується статична електрика, притягує найдрібніші частинки пилу. Металізовані плівки, навпаки, за структурою нагадують конденсатор, тим самим, накопичують статичну електрику з усіма витікаючими звідси наслідками.

Ще одна область застосування металізованих плівок — теплі підлоги. Здавалося б, вони спеціально для цього зроблені — шари полімеру надійно закриває метал від лужного дії бетонної стяжки, але і тут криється проблема. Справа в тому, що алюміній під теплими підлогами виконує «разравнивающую» функцію, тобто при незначній товщині бетонної стяжки нівелює так звані «теплові смуги». Але як показали дослідження, ефективність вирівнювання загального теплового поля безпосередньо залежить від товщини алюмінієвої фольги. Так для найкращого розрівнювання при товщині бетонної стяжки 3 см товщина фольги має бути мінімум 30 мкм. Звичайно, при товщині 100 мкм ефективність розрівнювання збільшується, але й суттєво зростає і ціна.

А тепер від слів перейдемо до цифр.

Почнемо з теорії. Як відомо загальний тепловий потік у системі з відбивною ізоляцією складається з 3 складових — конвекції, теплопередачі і випромінювання:

Ми опишемо тільки випромінювальну складову теплового потоку, так як саме ця характеристика визначає ефективність відбиває ізоляції. Чим менше тепловий потік, тим менше тепловтрати.

Так для необмежених паралельних площин замкнутої системи двох сірих тіл тепловий потік шляхом випромінювання визначаються за законом Стефана-Больцмана:

Qизл = σε12 (T1 4 — T2 4 ),

ε12 = (1/ε1 1/ε2 — 1) -1 ,

ε12 — наведена випромінювальна здатність,

Короткий зміст статті: Скупий платить двічі чи не все, що блищить, є відбиває ізоляцією…. металізована плівка

Джерело: Фольга або металізована плівка.

Замовити: металізована плівка.

Також ви можете прочитати