купити захисну плівку

Захисна плівка для планшета: як правильно наклеїти?

04.12.2014

Захисна плівка для планшета
Зміст

Технічний прогрес, що відбувся на початку 21-го століття, приніс у наш світ багато нових цифрових і комп’ютерних пристроїв. Стаціонарні комп’ютери були замінені на більш досконалі і малогабаритні ноутбуки і нетбуки, які, в свою чергу, передали естафету смартфонів і планшетів.

Однак з появою сенсорних екранів виникла проблема захисту їх від подряпин і інших пошкоджень при експлуатації. На цей рахунок була придумана захисна плівка для планшета і смартфона, відповідно.

Що таке захисна плівка?

Захисна плівка являє собою дуже тонке полімерне покриття, яке, як правило, покривають спеціальним клеєм, залежно від сфери застосування, з двох або однієї сторони. Плівки бувають різні за структурою та зовнішнім виглядом, наприклад:

  1. Чорно-біла;
  2. Прозора;
  3. Матова;
  4. Глянсова;
  5. Світловідбиваюча.

Як виглядає плівка

Сама по собі захисна плівка — це дуже корисний і універсальний аксесуар для будь-якого пристрою з сенсорним дисплеєм і звичайним склом. Різні по структурі плівки, здатні витримувати різні механічні пошкодження від звичайного дряпання ключем або стилуса до захисту від удару при падінні на дисплей. На превеликий жаль, рядки експлуатації плівки обмежені, тому після двох-трьох місяців недбалого ставлення її доведеться міняти. Якщо ж ставитися до пристрою добре, то вона прослужить і до року.

Зазвичай після декількох місяців використання, щоб повернути дисплею нормальний стан, потрібно просто зняти стару плівку і поклеїти нову. Але на цьому етапі виникає багато проблем, які в кінцевому підсумку призводять до псування захисного покриття.

Підготовка пристрою перед наклейкою

На цьому етапі дуже важливо слідувати інструкціям, так як неправильна підготовка дисплея планшета і інших пристроїв може призвести до безповоротної псування захисної плівки, яку потім залишиться тільки викинути в сміттєве відро.

Перед наклеюванням нової плівки потрібно видалити стару, якщо така є. В обов’язковому порядку потрібно протерти дисплей від пилу, при цьому використовувати тільки безворсову серветку, перевірити наявність частинок пилу, відбитків пальців і інших забруднень, якщо такі є, видалити їх. Важливо знати, що ні в якому разі не можна протирати екран спиртом та іншими рідинами на основі спирту, тільки спеціальними засобами для очищення комп’ютерних моніторів або водою в крайньому випадку.

Очищення екрану від пилу

Наклейка плівки

В даному пункті ми поговоримо про те, як наклеїти плівку на планшет. Відразу попереджаю, що клеєння захисної плівки — це дуже важкий процес. Хоч в Інтернеті і пишуть про те, що це як «плюнути», насправді все навпаки. Перед тим як приступити безпосередньо до наклейки, потрібно готувати попередні пункти і виконати все так, як там написано.

Отже, для початку потрібно дістати вже куплену (або піти купити) захисну плівку, зазвичай для пристрою продається спеціальна плівка саме такого розміру, як і екран, але бувають випадки, коли плівку слід трохи підрізати під потрібний розмір.

На малюнку вище зображено, як повинна виглядати плівка для планшета — на ній повинна бути нанесена спеціальна розмітка із зазначенням розмірів, в такому випадку підрізування не займе багато часу. Отже, як можна більш точно вимірюємо розмір екрану планшета або смартфона (це дуже важливо!), далі дуже акуратно вирізаємо її, щоб грані були як можна рівніше. Обрізати плівку потрібно з тієї сторони, де не знаходиться спеціальний паперовий стікер, який служить для завершення самої захисної плівки від спеціального транспортувального покриття.

Нанесення плівки на дисплей

Знову ж таки перед наклейкою необхідно перевірити відсутність пилу, якщо потрібно, покласти пристрій в пакет, щоб ізолювати його від зовнішнього середовища. Не слід відразу знімати транспортувальне покриття, тому ймовірність зіпсувати плівку і попадання на клей пилу досить висока. Спочатку потрібно зняти покриття на 1/5 від всієї довжини плівки. Як наносити плівку — горизонтально або вертикально — залежить від вас і від місця розташування стікера.

Нанесення плівки на екран

Після того, як ви приклеїли 1/5 частину плівки (як показано на малюнку), потихеньку починаємо знімати транспортувальне покриття. Звичайно, в даному випадку з’являться бульбашки повітря, але не варто сильно турбуватися — їх можна прибрати за допомогою пластикової картки легкими рухами у бік граней телефону.

Як прибрати бульбашки

Якщо ви купили якісну плівку, то бульбашки після декількох проходжень по екрану підуть. Якщо ж вони не прибираються, це означає, що під плівку потрапила пил або ворсинки, в даному випадку не потрібно панікувати і викидати плівку. Знову ж таки, якщо ви купили якісну плівку, її спокійно можна промити під струменем води, в жодному випадку не намагайтеся прибрати ворсинки пальцями або серветкою: ви ще більше занесете бруду. Після цього потрібно повторити поклейка плівки, запам’ятайте, що часто так робити не потрібно, навіть сама якісна плівка буде зіпсована.

Деякі додаткові поради

Варто запам’ятати, що повністю видалити пил не вийде. Навіть якщо ви повністю очистіть екран і покладіть його в целофановий пакет, пил може потрапити і в процесі наклейки. Якщо ви вже занесли пил або ворсинки, не слід знімати і бігти мити під водою, так як наступного разу у вас може і не вийти нормально її поклеїти.

В процесі експлуатації дефекти стануть менш помітними, а дрібненькі пухирці повітря взагалі зникнуть. Наклейку плівки слід проводити після покупки пристрою, так як виробник вже завдав спеціальну рекламно-захисну плівку на екран і при її видаленні ви отримуєте повністю чистий екран. Найкраще місце для наклейки — це ванна кімната при включеній гарячої води, пари створить саме потрібний нам безкурного клімат.

Ризиковий метод наклейки

Бувають ситуації, коли пилу в місці наклейки дуже багато і позбутися від неї повністю неможливо. У такому випадку застосовують спосіб мокрою наклейки. Відразу варто попередити, що такий спосіб використовується на страх і ризик власника пристрою, так як ймовірність попадання води дуже висока.

Отже, беремо плівку, вже отклеенную від транспортувальної поверхні, і підносимо під струмінь води, далі потрібно дуже сильно струснути плівку (на якій залишаться ледве помітні мікроскопічні краплі води) і, як описувалося вище, нанести її на екран пристрою (планшета, смартфона) і дуже акуратними рухами пластмасовою карткою прибрати краплі води. У такому випадку вода забере всю пил і ворсинки, але є ймовірність занести вологу в пристрій.

Обов’язково після наклейки потрібно протерти екран серветкою.

Додатково: яким способом клеїти плівку, вибирає власник пристрою, але краще, звичайно, звернутися до фахівців, у яких вже є великий досвід наклейки плівок, для уникнення непотрібних проблем і витрат грошей.

Наклейка захисної плівки на планшет

Короткий зміст статті: Як вибрати захисну плівку і наклеїти її правильно на планшет? захисна плівка для планшета як наклеїти на,android,apple,windows,Аксесуари купити захисну плівку

Джерело: Захисна плівка для планшета: як правильно наклеїти?

Замовити: купити захисну плівку.

Також ви можете прочитати