карбон своїми руками

Пленка карбон

18.01.2015

Тюнінг автомобіля карбоном

Пленка карбон Углеволокно є синтетичним волокном, яке нагрівають в спеціальній печі настільки сильно, що воно від високої температури повністю обвуглюється. В результаті виходять тонкі нитки, що утворюють спеціальне волокно. Це волокно потім сплітається в особливий матеріал, який також називається вуглепластиком.

Чим відрізняється вуглепластик або углеволокно від карбону? Відмінностей немає. Карбон — це запозичене слово, що вживається переважно в значенні «вуглепластик» або «вуглеткань». Таким чином, можна сказати, що карбон — це свого роду синонім слова «вуглепластик», особливо якщо говорити про готовому виробі в цілому. Якщо слово «карбон» вживається, коли мова йде про якомусь матеріалі, то мається на увазі вуглеткань.

Карбон, що ж це таке

Карбон — композитний особливий матеріал, що складається з волокон вуглецю (скор. углеволокно). Волокна вуглецю в полімерній матриці служать в якості компонента розчину. Вуглецеві волокна виходить в цьому з’єднанні, несуть навантаження на розрив.

Карбон і тюнінг автомобіля

Тепер поговоримо про головне — використання карбонового волокна в тюнінгу автомобіля. Заміна оригінальних запчастин на запчастини з карбону дає суттєві переваги. До цих переваг можна віднести красивий зовнішній вигляд, збільшення міцності деталі, зменшення загальної маси деталі. Крім цих переваг є ще одна важлива перевага — матеріал не боїться ніяких хімічних реакцій, так як він просто їм не схильний. Цей матеріал не горить, не плавиться і може витримати температуру до 1600 про С. Саме із-за цих властивостей карбон зробили культовим матеріалом серед тих, хто любить тюнінговані автомобілі. З карбонових деталей, наприклад, виготовляють капоти і деякі деталі аеродинамічного обважування — задні бампера, крила, бічні обважування, передні бампера, корпуси дзеркал, спойлери. Карбон використовується не тільки при зовнішньому тюнінгу, але також при обробці автосалону всередині, особливо дорогих автомобілів. Наприклад, з карбону роблять ручки перемикача КПП, різні панелі, вставки на кермо, дверні ручки. Якщо карбон правильно підібраний до колірній гамі салону, то він буде виглядати досить практично і стильно. Практичність таких деталей полягає в тому, що карбон не можна сильно подряпати або ненавмисно пропалити сигаретою.

В даний час технології виробництва карбонових деталей дозволяють задовольнятися не тільки металевим сірим кольором, сьогодні можливо з урахуванням вашої дизайнерської ідеї підібрати практично будь-який відтінок матеріалу, при цьому загальна гармонія тюнінгу автосалону не буде порушена. При використанні іншого відтінку матеріалу (не металевого сірого) гармонія зовнішньої зовнішності автомобіля також не порушується. Це означає, що фактура готового виробу, товщина переплетених ниток, а також їх зображення можна змінювати по потребам і бажанням автовласника.

Завдяки карбону з’явилася можливість маніпулювати безліччю різноманітних стилів оформлення автомобіля — це може бути сувора і стримана класика ділового стилю, а може бути копіювання хай-тек технологій майбутнього, а може бути застосовано стиль, який додасть автомобілю спортивної агресивності. За рахунок такої універсальності навіть монотонність серійного дорогого автомобіля можна перетворити у вишукану індивідуальність. Погодьтеся, що від вишуканої індивідуальності захоплюватися буде не тільки власник цього автомобіля, захоплюватися будуть всі навколишні. Професійні дизайнери, які майстерно звертаються з карбоновим волокном, здатні зробити з автомобіля справжній витвір сучасного мистецтва.

Переваги застосування карбону при тюнінгу автомобіля ми розібрали, але, на жаль, існують і недоліки. До одного з недоліків можна віднести те що, карбон «боїться» ультрафіолету. Під впливом ультрафіолету карбон вигорає, набуваючи при цьому жовтуватий відтінок. Незважаючи на свою міцність, карбон вельми схильний точковим пошкоджень, після такого «дотику» з’являються відколи, з-за яких міцність матеріалу зводиться до нуля. Крім цих недоліків є ще один самий вагомий мінус карбонового волокна — його вартість. Далеко не всі компанії здійснюють продаж справжнього, якісного карбонового полотна. А якщо говорити про фактурі і кольорі карбонового полотна, що відрізняється від стандартного кольору і фактури, то доведеться витратити багато часу, щоб його знайти. Якщо ви все-таки прийняли рішення використовувати карбонові деталі при тюнінг свого автомобіля, то враховуючи всі викладені нюанси, вам доведеться викласти за тюнінг пристойну суму.

5-01-2013, 02:56 | Olgerd

Короткий зміст статті: Углеволокно є синтетичним волокном, яке нагрівають в спеціальній печі настільки сильно, що воно від високої температури повністю обвуглюється. В результаті виходять тонкі ніт карбон, Карбон, автомобіля, карбону, деталі, матеріалу, може, міцність, тюнінг, волокна, також, можна, матеріал, саме, розрив, Таким, вуглецю, композитних, чином карбон своїми руками

Джерело: Тюнінг автомобіля карбоном

Замовити: Карбон пленка.

Також ви можете прочитати