Пленка карбон

21.01.2015

консоль КПП з скловолокна своїми руками плюс карбон
1-Матеріали та інструменти

1.1. Для виготовлення форми необхідні наступні матеріали:

— поліефірна смола чи епоксидна

— затверджувач етил-бутил-пероксид-метан він завжди поставляється зі смолою

— пензлик і обов’язково до неї розчинник, він знадобиться для очищення рук і кисті від смоли

— Склотканина. для цього нагоди необхідна склотканина 300g / m2. Скловолокно — це склотканина, що складається з волокон, які нескінченно переплетені між собою.

— Розподільчий склад, ми використовуємо спеціальний віск: якщо у вас не буде воску, у вас нічого не вийде!

— Гелькоут — це гель, який перетворюється в захисний шар для склопластику, до нього також повинен йти затверджувач.

— рукавички для рук, краще силіконові до ліктів, ну або хоча б хірургічні з латексу. Вони врятують ваші руки від їдкої смоли і колючим склотканини.

1.2. Для виготовлення консолі з карбону необхідні наступні матеріали:

— смола, поліефірна або епоксидна ну і, звичайно ж, затверджувач, який йде в комплекті зі смолою. Краще використовувати поліефірну смолу, у неї є міну, це противний запах, але зате вона найбільш підходить до углеволокну (карбон)

— Карбон — це тканина з вуглецю просочена поліефірною смолою, в нашому випадку необхідно углеволокно з щільністю 200g / m2. У вуглеволокна існує велика кількість сплетень, вибирайте те, що вам ближче до серця.

— Спеціальний для карбону гелькоут (гель), він повинен бути прозорим, обов’язково затверджувач, який повинен йти в комплекті з гелькоутом.

— ну і звичайно пензлик, рукавички латекс або силікон і розчинник для очищення всього…

2. Виготовлення матриці своїми руками

Візьмемо деталь, за допомогою якої ми вирішили створити форму. Далі необхідно взяти склотканина, відріжте склотканини стільки, щоб вона покривала форму цілком і врахуйте, що покриватися склотканиною форма буде не одноразово, тому відрізайте як мінімум на два шари. Я думаю, двох шарів для такої деталі буде цілком достатньо. Наступним кроком буде покриття деталі розділовим воском, повторюся, він необхідний для від’єднання вироби від деталі.

Далі нам потрібно приготувати грунтовку, нанесіть її на деталь, тільки дивіться, щоб на ній був розподільчий склад. Залиште деталь до повного висихання.

Після того як грунтовка «встала» можна приступати до приготування суміші смоли і затверджувача для просочення склотканини. Накладіть склотканина на деталь і починайте просочувати її смолою з допомогою приготовленої пензлика. Найголовніше щоб скловолокно було добре просочене смолою, але і зайва смола підвищує крихкість деталі і ще один важливий фактор, що впливає на міцність готового вироби зі скловолокна, це повітря, вибивайте його з ламінату ударними рухами, таким способом ви виганяєте повітря зі скловолокна, просоченого смолою.Якщо цікаво подивіться як зробити бампер своїми руками. Після просочення першого шару накладаєте наступний шар скловолокна і точно також пропитываете його.

Залишаємо деталь знову до повної просушки, найкращий варіант покласти в автоклав, зроблений своїми руками і залишити деталь в ньому години на три. При відсутності автоклава сушіть деталь близько трьох днів. Тепер по закінченню терміну сушіння варто від’єднати готовий виріб від ламінату, тільки обережно не зламайте, адже виріб у нас вийшло дуже тонким. Іноді від’єднати форму вироби дуже складно, застосовуйте важіль по мірі відклеювання вироби від деталі. Пам’ятайте розподільчий склад, якщо ви його погано завдали, то віддерти деталь вже не вийде.

зрештою, у нас вийшло дві деталі, одна оригінальна, а інша зі склопластику

Грунтовка повинна залишитися з внутрішньої всередині форми.

3. Готуємо і доводимо матрицю до ідеалу :

Наступною дією буде підгонка деталей, необхідно поєднати один з одним 2 деталі, щоб вони ідеально з’єднувалися один з одним. Позбавтеся від зайвого, стирчить скловолокна, це можна зробити за допомогою дриля з різними насадками і будь шліф-машинки. Коли ви зрозумієте, що форма повністю аналогічна оригіналу, слід переходити на внутрішню поверхню.

Наступний етап один з найбільш складних і значних

Тут можна сказати, що ви працюєте над лицьовою частиною виробу, хоча робота ведеться над внутрішньою частиною форми. Тому зробіть внутрішню поверхню максимально ідеальною. Приберіть всі дефекти і бульбашки повітря, використовуйте автомобільну шпаклівку для знищення дефектних місць, головне не збільшити товщину поверхні, адже нам все ще потрібно ідеальна стикування двох деталей.

Все нарешті з формою закінчили.

Даний етап буде найдовшим і тужно. Адже ми робимо карбон, а це не хухри-мухри.

Я вже говорив про те, що ідеальна поверхня всередині форми — дасть ідеальну поверхню зовні вироби. Тому я думаю, ви врахували цей факт і постаралися на славу, тоді у вас вийде гарний виріб. До речі глянець також передається кінцевого виробу. Якщо форма всередині блищить, то і деталь, зроблена за цією формою — також буде блищати. Якщо ви зробили форму не глянсову, а деталь хочете бачити глянсовою, то просто покрийте її лаком.

РОБИМО ДЕТАЛЬ В КАРБОНІ

Так переходимо до углеткани, підготуйте шматочок углеткани для нашої деталі, тут слід уважно дивитися на волокна, головне правильно вибрати напрямок волокна, щоб на кінцевій деталі все виглядало красиво і правильно.

Знову приступимо до нанесення розподільчого складу на обидві деталі.

Далі потрібно зробити необхідну кількість смоли і приготувати затверджувач, спосіб нанесення смоли на углеволокно абсолютно такий же, як і на склотканини. Тут також потрібно обійтися без бульбашок повітря.

Після приготування смоли, покладіть вуглеткань у форму і просочіть її смолою. Слідкуйте за повторенням тканини всіх форма деталі, а особливо будьте уважні в кутах матриці.

Зверху потрібно накласти «справжню» консоль, тільки не забудьте її обробити воском!

На фотографіях, на жаль, не видно, але чим краще ми сдавим дві деталі, тим краще, і тому я додатково до прищепкам використовував вантажі, загальна маса яких становила двадцять кілограм.

Залишаємо в такому положенні виробу на три-сім днів, все залежить від температури, де вони будуть зберігатися.

Далі потрібно винести остаточний варіант деталі з матриці, робіть це дуже акуратно, повторююсь, використовуйте лінійки, клини і важелі.

Залишилося приміряти нашу консоль на місці і обробити всі краю на верстаті по шліфуванню ну і зробити кріплення. І все-таки деталь має трохи матовий колір, тому її слід відполірувати або покрити лаком. До речі крім консолі зі склопластику можна зробити сабвуфер в машиину. річ виходить отпадная, а робиться навіть легше ніж консоль.

На цьому наша деталь готова. Як йдеться терпіння і труд все перетруть, тому пробуйте, задавайте питання. Разом ми зможемо багато чого!

За матеріалами сайту: pro-tuning.info

Короткий зміст статті: Створюємо консоль з карбону своїми руками, стати описаний повний процес від початку і до кінця з виробництва вироби з карбону, як використовувати склопластик, як сделатть деталь і мгного карбону, використовувати, вироби, склопластик, виробництва, деталь, інше, мгногое, кінця, сделатть, початку, руками, своїми, консоль, стати, описаний процес, повний, Створюємо карбон своїми руками

Джерело: консоль КПП з скловолокна своїми руками плюс карбон » FiberGT — Тюнінг своїми руками. Обважування з склопластику, а також новини авто тюнінгу

Замовити: карбон своїми руками.

Також ви можете прочитати