Карбон » Саморобки своїми руками для дому, ремонт, дачі.

17.01.2015

Застосовують карбон і не тільки в автомобілях. Його можна зустріти і на катерах, яхтах, мотоциклах, снігоходах, літаках та іншої літаючої техніки.

Плюси і мінуси

У карбону є як свої плюси, так і мінуси. Основними перевагами є міцність і невелика вага. По міцності карбон не поступається більшості металів, а по вазі карбон на 40% легше сталі і на 20% легше алюмінію. Крім того, деталі з карбону перевершують по міцності деталі зі скловолокна. Цим і зумовлене широке застосування карбону в автоспорті. Адже в автоспорті зниження ваги при збереженні міцності є дуже важливим моментом. Наприклад, кокпиты болідів Формули 1 виконані з карбону.

Карбон » Саморобки своїми руками для дому, ремонт, дачі.

Тепер про мінуси. Перше, що гальмує просування карбону в «маси автолюбителів» — це звичайно ціна. За вартістю деталі з карбону значно перевершують аналогічні деталі з скловолокна. Висока вартість карбону обумовлена, насамперед, більш складною технологією виробництва і більшою вартістю похідних матеріалів. Наприклад, для проклейки шарів використовуються більш дорогі та якісні смоли, ніж при роботі зі склотканиною, а технологія виробництва деталей передбачає наявність більш дорогого обладнання, наприклад такого, як автоклав. Таких плівок останнім часом випускається достатня кількість. Ними можна обклеїти як прості деталі, так і більш складні за формою. В останньому випадку використовується фен для нагріву і витягування в потрібному напрямку. Звичайно, обтягування складних елементів вимагає спеціальних навичок, тому без спеціальної підготовки, звичайному автолюбителю якісно обклеїти складні за формою деталі практично не можливо. Це краще довірити професіоналам. Благо фірм, що надають такі послуги, стає все більше з кожним днем. Вони пропонують не тільки обклейку певних деталей салону і екстер’єру, але і повну обтяжку кузова плівкою під карбон.

Другий спосіб надати деталей видимість структури карбону можна за допомогою «Аква — печаті». Ця технологія передбачає обтяжку деталей спеціальною плівкою під тиском води і вимагає наявності спеціального обладнання і матеріалів. При такому способі покриття виходить більш якісне і стає можливим нанесення малюнка карбону на найбільш складні за формою деталі. Деталі після такої обробки за зовнішнім виглядом нічим не відрізняються від справжнього карбону.

Короткий зміст статті: Багато з вас не раз чули таке слово як карбон. Але не кожен знає що це таке і часто бере за карбон то що ним не є. У цій статті ми постараємося розповісти про те, що та карбону, карбон, деталі, можна, таке, що більше, після, міцності, деталей, дуже, Наприклад, є, звичайно, вуглецю, зовнішнього, більше, ниток, часу, мінуси, салону карбон своїми руками

Джерело: Карбон » Саморобки своїми руками для дому, ремонт, дачі.

Замовити: карбон своїми руками.

Також ви можете прочитати