аерографія на авто

Аерографія в Анекдоти на Розважальний блог OTVALI.RU

04.02.2015

Анекдоти » Аерографія

Аерографія (Аirbrushing або Custom Painting) — це техніка нанесення малюнка за допомогою аерографа на поверхню автомобіля, мотоцикла, сноуборду, захисного шолома, системного блоку комп’ютера, мобільного телефону.

Аерограф (Аirbrush — повітряна кисть), як і пульверизатор, призначений для напилення фарби. Але на відміну від нього аерограф має дуже вузький і більш точно регульований спектр розпилення. Аерографом можна наносити тонкі штрихи, що дуже важливо при промальовуванні дрібних деталей малюнка. Складність, барвистість, реалістичність і якість виконання малюнка обмежені тільки фантазією, майстерністю і талантом художника.

Аерографія на автомобілі як шикарна жінка з вищого суспільства — багато хто думає про володіння нею, але мало хто може це собі дозволити. Ті, хто все ж зважився, викликають у оточуючих захоплене увагу. Завжди. Не важливо, кому на очі попадеться розфарбований автомобіль: тінейджерові, якому до першої машини належить відсидіти ще пару шкільних класів, що пройшов по життю стороною від автомобілів пенсіонеру-бібліофілу або проїзному олігарху. Окинут поглядом, оцінять всі без винятку. Якісний малюнок на автомобілі — одночасно демонстрація власного смаку та візитна картка успішної людини. Від поганого життя малюнки на свій автомобіль не замовляють.

Аерографія кузова — це не просто ще один спосіб зробити звичайний автомобіль унікальним, а справжнє мистецтво, одночасно демонстрація власного смаку та візитна картка успішної людини. І якщо ви хочете, щоб вашу машину проводжали захопленими поглядами — звертайтеся в спеціальну студію. Зазвичай в студіях є готові ескізи, з яких залишається тільки вибрати потрібний. Але художник може втілити і вашу власну задумку. Крім естетичного задоволення аерографія приносить і практичну користь: можна навіть сказати, що, зробивши аерографію, ви купуєте ще одну сигналізацію — навряд чи хто-небудь зважиться викрасти таку машину. Звичайно, коштує це задоволення недешево, але воно того варто.

Історія аерографії

Технологію, за якою фарба наноситься на автомобіль, придумав і запатентував у 1878 році американський ювелір Ебнер Пилер. З декількох старих трубок, швейної голки і саморобного ручного компресора він змайстрував перший розпилювач водорозчинній фарби і в якості відпочинку від метушні з діамантовою крихтою і золотий стружкою у своїй майстерні малював з допомогою цього інструменту пейзажі рідного штату Айова. Права на його винахід купила фірма Liberty Walkup, яка в 1884-му зайнялася «розкруткою» нового способу живопису, названого «аерографією», і продажем перших моделей розпилювачів, які отримали назву airbrush (повітряна кисть). Незабаром фотографи всього світу активно використовували airbrush для ретуші або розфарбовування чорно-білих знімків.

Причому «безконтактна» техніка нанесення фарби дозволяла отримувати чіткі і тонкі, так і розмиті контури і лінії, завдяки чому малюнки, зроблені аерографом, за сприйняттям були дуже близькі до якості цих світлин того часу. Деякі фотосалони навіть пропонували клієнтам такі послуги, як додавання фото нових деталей або повна зміна заднього плану.

Справжній бум аерографії розпочався на початку ХХ століття. Аерограф тоді був для митця таким же модним і корисним інструментом, як сьогодні лептоп для бізнесмена. З допомогою «повітряної кисті» малювали оголошення, афіші, рекламні плакати та ілюстрації до журналів. Майже всі малюнки, в яких була потрібна передача зображення фотографічної якості, робили методом airbrush.

Перші аерографічні зображення, що з’явилися на автомобілях, мали виключно утилітарну функцію — це були номери на кузовах гоночних машин. Потім борту спортивних автомобілів стали прикрашати назви та логотипи спонсорів, а також зображення завойованих кубків. Наступною сходинкою еволюції «спортивної аерографії» були вже художні малюнки — різні символи, вогняні спалахи, біжать тварини або летять птахи. З плином часу автоспорт ставав все більш популярним і професійним, кількість спонсорів збільшувалася, і кожен сантиметр поверхні кузова гоночного боліда ставав дорогим товаром. Тому «некомерційні» зображення незабаром покинули автоспорт. Однак художній розпис автомобілів не померла, а продовжувала активно розвиватися в приватному секторі. Вже в 40-х роках в Америці та Європі з’явилися спеціальні фірми, що завдають на автомобілі нескладні зображення, що складаються не більш ніж з двох-трьох кольорів, а ще через десять років численні airbrush-ательє пропонували власникам автомобілів малюнки будь-якої складності фотографічної якості.

У Росії автомобільна аерографія добралася лише до середини 80-х років, зате всього за кілька років пройшла всі стадії дорослішання і розвитку, від напилення з балончика крізь трафарет одноколірних драконів до повного художнього оформлення автомобіля за допомогою професійної airbrush-апаратури вартістю кілька тисяч доларів. Заморські технології перетворення машин в живі картини стали доступні всім і виявилися не сакральним чарами (як думали багато вітчизняні автовласники в радянський час), а цілком прийнятним засобом підкреслити індивідуальність власника.

Як робиться аерографія?

Розпис автомобіля починається з вибору теми малюнка. Ви також можете принести свій малюнок, а можете довіритися майстерності художника, надаючи йому самому вибір сюжету та його реалізацію.

Потім робиться ескіз — комп’ютерна розробка малюнка на автомобілі клієнта. З допомогою ескізу Ви зможете уявити, як буде виглядати Ваш автомобіль після нанесення аерографії. На цьому етапі Ви можете вносити свої корективи і висловлювати свої побажання. Також дизайнери можуть підготувати кілька варіантів ескізу і Вам залишиться тільки вибрати найбільш вподобаний Вам варіант.

Після затвердження малюнка автомобіль прямує в автосервіс, де проводиться його підготовка: видалення старого лаку і «лікування» дрібних вогнищ корозії — тріщин, сколів фарби, невеликих вм’ятин і подряпин. Все це забирається, шпатлюется і зашкуривается, інакше всі дефекти вилізуть з-під нового лаку в найближчі місяці. Потім на машину наносять шар основи — фон майбутнього малюнка, і передають художнику. Залежно від характеру зображення художник підбирає фарби різних кольорів, потрібних для роботи, і, якщо необхідно, виготовляє трафарети. Потім за допомогою аерографа малюнок пошарово наноситься на кузов. Іноді, для виконання особливо тонких і дрібних елементів малюнка, майстри все ж застосовують кисті і навіть спеціальні олівці.

Картинка кликабельна на (1000 x 668 пікселів)

Після нанесення малюнка машина потрапляє до малярам, які накладають на малюнок кілька шарів лаку для захисту його від впливу навколишнього середовища. Потім лак сушиться в спеціальній сушильній камері. Нанесення малюнка разом з підготовкою і лакуванням зазвичай займає близько двох тижнів, хоча деякі машини деколи проводять в майстерні і більше місяця. Термін роботи в цьому разі визначає не швидкодію майстрів, а складність сюжету.

Вартість нанесення малюнка аерографії

Вартість аерографії безпосередньо залежить від складності та розміру малюнка. У столиці — це приблизно від 300-1000 у.е. за деталь, причому капот йде в подвійну вартість.

Гідності малюнків аерографії:

— Автомобіль стає ексклюзивним і неповторним.

— Малюнок аерографії, як правило, підкреслює модель і дизайн автомобіля, стиль і характер власника, виділяючи його серед маси людей.

— Автомобіль з малюнком складніше викрасти — він стає більш помітним для перехожих та автомобілістів.

Недоліки малюнків аерографії:

— Висока вартість нанесення малюнка, іноді можна «заощадити», якщо кузов автомобіля пошкодження (подряпини, вм’ятини і тощо).

— Висока вартість відновлення малюнка — якщо малюнок аерографії пошкоджений, його складно відновити і це можна зробити не в кожному автосервісі, так як для цього потрібен художник.

Догляд за малюнком аерографії

Як не дивно може здатися з першого погляду, але догляд за малюнком аерографії набагато простіше, ніж догляд за простим покриттям. Це пов’язано з тим, що поверх малюнка в обов’язковому поряке наносяться і дуже ретельно обробляються кілька шарів спеціальної захисної поліролі. При появі подряпин і пошкоджень, поверхню можна просто відполірувати і якість покриття стане як новий!

2 коментаря | прочитали 12613 раз | 06.06.2006 у 02:08

Короткий зміст статті: найсвіжіший гумор, фото приколи з усього світу, все найсмішніше в мережі аерографія, аirbrushing, або, custom, painting, це, техніка нанесення малюнка, при, допомоги, аерографа, поверхня, автомобіля, мотоцикла, сноуборду, захисного, шолома, системного блоку, комп’ютера, мобільного телефону, аерограф, аirbrush, повітряна, кисть, як, пульверизатор, призначений, для, напилення, фарби, відмінність, нього, є аерографія на авто

Джерело: Аерографія в Анекдоти на Розважальний блог OTVALI.UK

Замовити: аерографія на авто.

Також ви можете прочитати