аерографія на авто

Аерографія на машинах. Автоклуб78

16.01.2015

Аерографія на автомобілях. Розмова з майстром

Дата: 26 лютого 2012

Продовжуємо серію інтерв’ю з фахівцями у сфері тюнінгу автомобілів. Сьогодні наш співрозмовник — Дмитро. художник, майстер і керівник студії аерографії North Custom. яка працює спільно з автосервісом Vertex Motors. Як ви вже зрозуміли, в цій статті мова піде про мистецтво розмальовки автомобілів. Ми постаралися задати майстру ті питання, які можуть виникнути у людини, що наміряється зробити аерографію на своїй машині або мотоциклі. Дмитро надав нам фотографії робіт, виконаних його студією. Ними ми ілюструємо цей матеріал.

Аерографія на машинах. Автоклуб78

Дмитро, з якихось причин люди прикрашають свій автомобіль аерографією або графікою?

По-перше, це бажання виділитися, бути не «як усі». Деяким хочеться, щоб на них звертали увагу. Хоча не кожен готовий до цього. Ми якось розфарбували BMW, замовником виступала дівчина. Робота їй сподобалася, проте через деякий час вона повернулася до нас і попросила прибрати малюнок. Сказала, що важко їхати, коли всі на тебе дивляться. Але, як правило, люди швидко звикають до нового відношенню до себе з боку інших учасників дорожнього руху.

Аерографія на машинах. Автоклуб78

Аерографія на машинах. Автоклуб78

По-друге, на авто наносять аерографію або елементи графіки щоб підкреслити свою приналежність до якоїсь спільноти або тусовці. Наприклад, рейсери.

Аерографія на машинах. Автоклуб78

І третє: аерографія — гарне протиугінний засіб. Злодії, швидше за все, не захочуть зв’язуватися з такою машиною, так як малюнок привертає увагу оточуючих, служить хорошим орієнтуванням для поліції, плюс аерографію складно видалити. І тут чим більше елементів захоплює візерунок, тим краще для автовласника.

Аерографія на машинах. Автоклуб78

Скільки коштує зробити якісну аерографію у хорошого художника?

Розробка ескізу, в середньому, від 3 000 до 10 000 рублів. Ціна розмальовки одного бічного елемента — від 12 000 до 20 000 руб. великого елемента, наприклад, капота — від 15 000 до 25 000 рублів. Це в Петербурзі, в Москві аерографія завжди була дорожче. Підсумкова вартість залежить від складності роботи і кількості задіяних елементів кузова.

Аерографія на машинах. Автоклуб78

Аерографія на машинах. Автоклуб78

Що автовласникові треба мати на увазі при розробці ескізу узору?

Буває, що аерографія відмінно виглядає, коли автомобіль стоїть на місці. А на швидкості малюнок змащується і виглядає як якесь пляма на кузові. Зазвичай таке відбувається, коли упор зроблений на дрібних деталях малюнка. Хоча не кожному замовнику потрібно, щоб аерографія на його авто справляла враження саме в русі. Майстерність художника полягає в тому, щоб малюнок завжди добре виглядав: їде автомобіль або ж варто.

Аерографія на машинах. Автоклуб78

чи Можна розфарбувати машину якісно і недорого?

Хороший бюджетний варіант — це нанесення фактурного рисунка (див. фото нижче).

Аерографія на машинах. Автоклуб78

Буде якісно і оригінально, і красиво. Матеріали використовуються такі ж, а економія виходить за рахунок роботи художника. Я б не радив робити аерографію дешевими матеріалами хоча б тому, що це обмежує можливості майстра. Наприклад, у якісних фарб набагато більше відтінків кольорів.

У процесі окрім творчої складової існує багато важливих технічних моментів, пов’язаних з приготуванням автомобіля до нанесення малюнка. Це арматурні роботи, підготовка поверхонь кузова, а також фінішне покриття візерунка лаком. І вони повинні бути виконані на високому рівні. Тому студії аерографії і майстри краще вибирати з багаторічним досвідом і обов’язково хорошою репутацією.

Аерографія на машинах. Автоклуб78

Коли не варто робити аерографію?

Якщо ви плануєте в найближчому майбутньому продати автомобіль, то врахуйте, що з аерографією, швидше за все, він буде менш ліквідним. Так як малюнок на кузові машини в якійсь мірі є відображенням внутрішнього світу його власника, то не факт, що аерографія сподобатися потенційному покупцю. Всі люди різні. Не рекомендую розфарбовувати машину і в разі поганого стану кузова.

Аерографія на машинах. Автоклуб78

Аерографія на машинах. Автоклуб78

Існує думка, що чим робити аерографію краще обклеїти машину вінілом або ж зробити малюнок плівкою. Це дешевше, а коли набридне один візерунок — зняв вініл і наклеїв іншого.

Тут вкрай важливо стан кузова автомобіля. Якщо в процесі експлуатації на кузові виникне, наприклад, корозійний «жучок», нехай навіть дуже маленький, то під плівкою утворюється малоэстетичный міхур. Вініл можна зняти без проблем тільки якщо лакофарбове покриття знаходиться в дуже хорошому стані. Інакше плівка може відійти разом із шпаклівкою або лаком. Далі: вініл не настільки просто видалити, як це здається. Плівку треба нагріти до певної температури, зняти, а після цього прибрати залишки клею, який змивається спеціальними розчинами. Цю процедуру я б довірив тільки професіоналам. Хочу розвінчати ще й міф про те, що вініл це дешево. Можливо десь в гаражах при незрозумілій якості. Хороші майстри, які працюють з вінілом, мають дороге обладнання (плоттери), від людини вимагається висока кваліфікація, щоб при підрізуванні плівки не пошкодити лакофарбове покриття автомобіля і не допустити наявності бульбашок під вінілом. Їх потім практично неможливо видалити. Робота такого фахівця не може коштувати дешево. Що стосується цін, то якісна обклеювання вінілом обійдеться всього відсотків на 50 дешевше хорошою аерографії. Однак дійсно хороший майстер зможе відновити малюнок на всі 100%.

Аерографія на машинах. Автоклуб78

Як видалити аерографію?

Це досить складна справа. Просто зафарбувати не можна, малюнок проступить через фарбу. Потрібно повністю перефарбовувати елемент: матовать, ґрунтувати, фарбувати — тобто проводити повний цикл малярно-арматурних робіт.

Аерографія на машинах. Автоклуб78

Для Вас, як для майстра аерографії, має значення, якого кольору кузов автомобіля?

найважче малювати на червоному і сріблястому. А самі прості для роботи кольори — білий і чорний.

Аерографія на машинах. Автоклуб78

Аерографія на машинах. Автоклуб78

Як даішники відносяться до машин з нанесеної аерографією? Чи можуть у власника виникнути складності при знятті або взяттю на облік авто з аерографією?

Теоретично співробітники ДІБДР можуть причепитися до будь-якій машині, розфарбована вона чи ні. Але в цілому, даішники ставляться з розумінням до аерографії. Не пригадую, щоб у моїх знайомих виникали проблеми з ДАІ через розмальовки їх автомобілів.

Аерографія на машинах. Автоклуб78

Повторю, йому доведеться звикнути до підвищеної уваги оточуючих до його авто і до нього особисто. Ще є такий нюанс: автомобіль з аерографією завжди повинен бути чистим. Зовсім трохи бруду і все, малюнок вже не справляє враження.

Аерографія на машинах. Автоклуб78

Короткий зміст статті: Буває, аерографія відмінно виглядає, коли автомобіль стоїть. На швидкості малюнок змащується і виглядає як пляма на кузові. Зазвичай таке відбувається, коли упор зроблений на дрібних деталях малюнка. аерографія, вовк, інтерв’ю, автомобілях, машинах, мотоциклах, вініл, фарба, плівка, ціни, фото, тюнінг, спб, петербург,,тюнінг автомобіля аерографія на авто

Джерело: Аерографія на машинах | Автоклуб78

Замовити: аерографія на авто.

Також ви можете прочитати